Угода про асоціацію буде корисною, як для громадян ЄС, так і для громадян України. У Євросоюзі сподіваються, що за рік українська влада припинить політичні переслідування.
Верховний представник ЄС з питань загальної зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон сподівається на підписання Угоди про асоціацію з Україною в листопаді наступного року на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі. Про це вона заявила сьогодні на прес-конференції за підсумками засідання Ради закордонних справ ЄС.
«Я сподіваюся, що ми можемо бути справді дуже пов'язані з Україною і зможемо підписати угоду», - сказала вона.
Верховний представник ЄС відзначила, що нова угода буде корисною, як для громадян ЄС, так і для громадян України.
«Я дуже сподіваюся, що ми зможемо зробити це», - підкреслила вона.
Ештон також висловила переконання в тому, що висновки щодо ситуації в Україні, схвалені Радою закордонних справ на засіданні сьогодні, були дуже чіткими щодо намірів руху до підписання угоди про асоціацію на саміті «Східного партнерства».
Відповідаючи на запитання про те, чому у висновках немає прізвищ лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, Ештон зазначила, що Рада ЄС таким чином, хотів привернути увагу не стільки до конкретних випадків, скільки до проблем, які існують в судовій системі України в цілому.
Як повідомлялося, у схвалених 10 грудня висновках щодо ситуації в Україні Рада закордонних справ ЄС заявила про готовність підписати угоду про асоціацію з Україною на саміті «Східного партнерства» в листопаді 2013 за умови здійснення Україною реформ виборчого законодавства, продовження судової реформи, здійснення конституційної реформи , конкретних кроків у сфері боротьби з корупцією, поліпшення ситуації у сфері управління державними фінансами. !zn