У Зеленського вважають, що «плівки» Тупицького дають підстави для відсторонення його з посади голови КСУ

Поділитися
У Зеленського вважають, що «плівки» Тупицького дають підстави для відсторонення його з посади голови КСУ
Оприлюднені в ЗМІ плівки за участю Тупицького записані легально і ставлять під сумнів щонайменше його право продовжувати роботу

Виклик голови Конституційного суду Олександра Тупицького в Офіс генпрокурора виправданий, а оприлюднені в ЗМІ плівки дають підстави для його відсторонення з посади.

Про це заявив представник президента у Конституційному суді Федір Веніславський, передає РБК-Україна.

Він наголосив, що оприлюднені в ЗМІ плівки за участю Тупицького записані легально і ставлять під сумнів як мінімум його право продовжувати роботу в Конституційному суді.

"За наявною у мене інформацією, плівки, які були записані в рамках проведення досудового розслідування, легальні і з усіма необхідними дозволами. Тобто суд дозволив проводити негласне стеження і зняття інформації. І саме це стало підставою, щоб було зареєстровано кримінальне провадження і пан Тупицький був викликаний для оголошення про підозру", - розповів представник президента.

За його словами, справу порушено за двома статтями - 384 (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу) і 386 (перешкоджання появі свідка, потерпілого, експерта, примушування їх до відмови від давання показань чи висновку) Кримінального кодексу.

"Оприлюднення плівки, в яких фігурує голова КС Тупицький вже свідчить, що він не відповідає тим критеріям судді Конституційного суду, які закріплені в Конституції. Це - високі моральні якості, яких у такому випадку немає, і професіоналізм, який також під сумнівом. Думаю, цей факт є достатнім для того, щоб судді КС мінімум на зборах, спеціальному засіданні, розглянули питання, чи може суддя Тупицький бути суддею Конституційного суду", - резюмував він.

Як повідомлялося, Тупицький, працюючи суддею в Донецьку, за допомогою впливу і зв'язків в суддівському корпусі брав участь в діях, які призвели до заволодіння майном заводу в Зугресі та, ймовірно, отримав свою частку в цьому підприємстві, оформивши її на довірену особу.

За даними проекту "Схеми - корупція в деталях", вже після призначення в КСУ Тупицький намагався відмовити свідка від дачі показань правоохоронцям і виявляв бажання отримати грошову винагороду за врегулювання давнього корпоративного конфлікту. Журналісти оприлюднили запис розмови Тупицького з бізнесменом Владиславом Дрегером та зіставили її з подіями того часу.

Більш того, директор НАБУ Артем Ситник вважає, що прихід глави Конституційного суду України Олександра Тупицького до влади в КСУ підпадає під склад злочину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі