У Зеленського чотири ключові запити до лідерів ЄС під час поїздки до Брюсселю — Euractiv

Поділитися
У Зеленського чотири ключові запити до лідерів ЄС під час поїздки до Брюсселю — Euractiv © https://www.president.gov.ua/
Сьогодні президента України чекають у столиці Бельгії для виступу в Європарламенті.

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Брюсселю підштовхуватиме лідерів ЄС до надання більше зброї для боротьби з Росією та швидкого початку переговорів про членство в ЄС, пише видання Euractiv, аналізуючи запланований на сьогодні, 9 лютого, візит президента України, який напередодні відвідав Лондон та Париж.

«Хоча президент України навряд чи поїде з твердими обіцянками задовольнити його прохання, його поява в Брюсселі дасть шанс лобіювати всіх 27 лідерів ЄС одночасно вперше після вторгнення Росії в країну майже рік тому», - зазначає автор матеріалу.

Зокрема окрім загального звернення Зеленський матиме час для двосторонніх зустрічей з лідерами ЄС, під час яких він має намір зустрітися з якомога більшою кількістю своїх колег сам-на-сам або з невеликими делегаціями. Також окрім виступу на саміті ЄС, Зеленський виступить у Європарламенті та відвідає штаб-квартиру НАТО.

Перш за все, очікується, що українська сторона тиснутиме на країни-члени ЄС щодо загальної підтримки, щоб вони прискорили поставку зброї перед ймовірним весняним наступом Росії.

«Нам зараз дуже потрібна далекобійна артилерія, всі види артилерійських боєприпасів. Щодо бойових танків рішення було прийнято кількома державами-членами, але поки у нас немає танків – це потрібно прискорити», — сказав український чиновник журналістам на умовах анонімності.

Зокрема, Україна тепер  зосереджена на спробі забезпечити постачання ракет більшої дальності та винищувачів.

Західні уряди поки що відхиляли запити на реактивні літаки, стверджуючи, що вони не є тим, що зараз потрібно Україні, і що на навчання українських пілотів знадобляться роки.

При цьому країни східної Європи підтримують поставки винищувачів до Києва, Франція та Нідерланди не зовсім проти цієї ідеї, Велика Британія вагається, але, швидше за все, погодиться, а Німеччина виступає проти.

«Ми не безреактивна армія, ми літаємо на радянських літаках, вони хороші, але застарілі. На підготовку роботи з «Петріот», яка зазвичай триває 10 місяців, у наших солдатів пішло 10 тижнів – будьте впевнені, що це буде так само з будь-якими реактивними літаками», – зазначив виданню український чиновник.

Також у Брюсселі, ймовірно, обговорять нові санкції проти Росії. Ймовірно, Зеленський тиснутиме на лідерів ЄС, щоб вони включили в санкційний пакет Росатом через російську окупацію ЗАЕС.

Вступ до ЄС, ймовірно, також стане важливим питанням розмов, оскільки українські чиновники наполягають на відкритті переговорів про членство до кінця цього року. Керівництво України 2 лютого недвозначно закликало до цього представників Євросоюзу у Києві.

«У той час як деякі країни-члени ЄС прагнуть підняти моральний дух України, який принесе переговори про членство, інші є набагато обережнішими та вказують на необхідність виконання низки критеріїв, визначених Європейською Комісією, перш ніж вони зможуть навіть почати переговори», - підкреслює видання.

«Україні не можна надати якийсь особливий статус насамперед через країни Західних Балкан, які перебувають у процесі вступу і проходять через усі кола процедур», — сказав дипломат ЄС.

«Західним Балканам не можна сказати: «Ну, щоб потрапити в ЄС, вам потрібно воювати», — додав він.

Українські офіційні особи, однак, називають цей аргумент «штучним», вказуючи на те, що більшість лідерів Західних Балкан вітали поштовх, який Україна надала їхньому регіону щодо членства.

Ще одним пунктом брюссельського порядку денного Зеленського буде звернення до лідерів ЄС за підтримкою його формули миру, плану з десяти пунктів, який, на думку Києва, може створити нову архітектуру глобальної безпеки.

Як пише Reuters, президент України Володимир Зеленський прибуде до Брюсселю разом із президентом Франції Еммануелем Макроном. Очікується, що Зеленський, який у середу відвідав Лондон і Париж, візьме участь у саміті лідерів ЄС і виступить у Європарламенті під час поїздки до столиці Бельгії. Це другий закордонний візит глави держави з початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого 2022 року після грудневої поїздки до Вашингтона. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі