Партія президента України Володимира Зеленського "Слуга народу" вважає, що питання про блокування російських сайтів повинно перейти до регулятора, проте необхідні чіткі критерії контенту, що представляє загрозу, заявив радник глави держави з політичних питань Микита Потураєв.
"З приводу блокування вебсайтів: я вважаю, це все має перейти до регулятора. Якщо регулятор визнає контент незаконним, спрямованим на підрив конституційного ладу і таким, що представляє загрозу територіальный цілісності, то, звичайно, вони (сайти - ред.) повинні блокуватися", - заявив Потураєв в інтерв'ю виданню "Детектор медіа", відповідаючи на запитання, чи буде партія "Слуга народу" підтримувати подальше блокування російських соцмереж та вебсайтів.
При цьому він підкреслив, що потрібно виписати "критерії такого контенту", який потрапляє під блокування.
Нагадаємо, що в Україні ще в травні 2017 року заборонили доступ до "Однокласників", "Вконтакте", "Яндексу" і Mail.ru.
Нагадаємо, що восени 2018 року російська влада закрила доступ до сайту ZN.UA на території РФ і окупованого Криму. Причиною блокування, очевидно, стала публікація матеріалів про незаконний призов жителів окупованого Криму у російську армію.
2 жовтня редакція видання "Дзеркало тижня. Україна" отримала чергове повідомлення від Роскомнадзору з вимогою видалити новинні матеріали про незаконний призов кримчан, опубліковані у 2017-2018 роках. Перед цим так звані "суди" Криму виносили рішення про обмеження доступу до окремих веб-сторінок сайту. В іншому випадку Роскомнадзор погрожував внести домен ZN.UA у "чорний список" і заблокувати доступ до нього. Редакція ці вимоги, звісно, проігнорувала.
На даний момент провайдери у Білогірську, Севастополі, Сімферополі, Керчі, Ялті, Красноперекопському районі, Бахчисараї та Джанкої не дають доступу до сайтів: "Дзеркала тижня", "Цензора.нет", "След.нет", "UAinfo", "5 каналу", "Фокусу", "Главного", "Депо", "Української правди", "РБК-України", "Укрінформу", "Лівого берега", "Главкому", "Стрічки". Також заблоковані соцмережа LinkedIn і месенджер Telegram.