На сторінці фільму у Facebook повідомляється, як знімався цей фільм і про що він. Фільм розповідає про умови утримання полонених українців в Росії, передає НВ.
"Багато з них утримуються в довгостроковій ізоляції, що має руйнівний вплив на їх психічне здоров'я. Вони не мають доступу до медичних послуг та позбавлені всякого спілкування зі своїми сім'ями і зовнішнім світом", - повідомляють автори фільму.
Після показу відбудеться дискусія з участю правозахисників, родичів українських моряків і авторів кінострічки.
Зараз в Росії і на території окупованого Криму незаконно утримують близько 70 українців.
Представники міжнародного співтовариства, офіційні установи західних країн, відомі політики, культурні та громадські діячі неодноразово зверталися до Росії з вимогою звільнити Олега Сенцова, Володимира Балуха та інших українських політв'язнів. Росія досі відкидає всі ці заклики.
Крім того, в Росії утримують 24 українських моряків, які були захоплені під час агресії в Азовському морі.
Відзначимо, в кінці листопада російські спецназівці атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Росія в порушення норм міжнародного права не визнає захоплених українців військовополоненими, підконтрольні окупантові "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували їх за звинуваченням у нібито "незаконному перетині кордону групою осіб".
Підконтрольний Кремлю суд обрав їм запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Українських моряків вивезли в Москву, СІЗО "Лефортово". Поранених після лікування в лікарні "Матроської тиші" перевели в "Лефортово".
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".
Детальніше про виклики цивілізації з боку мілітаристських режимів Росії та Китаю читайте у матеріалі Володимира Горбуліна "Зіграти без фальші" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".