У ЄС очікують від Ради прийняття закону про Антикорупційний суд до середини червня

Поділитися
У ЄС очікують від Ради прийняття закону про Антикорупційний суд до середини червня Представництво ЄС нагадало Києву про важливість Антикорупційного суду
Члени міжнародних донорських організацій та експерти громадянського суспільства підготували ряд пропозицій щодо створення Антикорупційного суду.

Європейський союз очікує затвердження 3 законопроекту про Антикорупційний суд України до середини червня 2017 року.

"Відповідно до взятих Україною зобов'язань перед МВФ, закон про створення Антикорупційного суду слід ухвалити до середини червня 2017 року", - йдеться у відповіді представництва ЄС на запит щодо підготовки відповідного законопроекту.

В європейському представництві зазначили, що внесення даного законопроекту знаходиться в компетенції української влади, зокрема – в компетенції Верховної Ради, уряду та президента.

Наголошується, що закон про судову систему і статус суддів передбачає створення Вищого антикорупційного суду, а імплементація законодавства буде визначати мандат, організаційну структуру, а також процес відбору його суддів.

"Неофіційна робоча група, до складу якої входять члени міжнародних донорських організацій та експерти громадянського суспільства, розробила деякі пропозиції щодо створення цього суду, сфокусувавши особливу увагу на взаємодії цього нового суду з існуючою судовою системою, процедурі відбору суддів, а також щодо гарантій безпеки і неупередженості, які мають регулювати цей процес", - йдеться у відповіді представництва.

У ЄС наполягають на тому, що створення Антикорупційного суду не просто є частиною загальної судової реформи в країні, але також має особливе значення для стійкості й успіху в боротьбі з корупцією.

Раніше глава представництва ЄС в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що в Україні потрібно якомога швидше створити антикорупційний суд. "Це дуже і дуже важливо", - підкреслив посол ЄС.

"Боротьба проти корупції йде в правильному напрямку. Уряд имплементировав нові закони, створив нові інститути, такі як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП). Тепер ми повинні переконатися, що вони ефективні і можуть вільно працювати, що означає, що до їх роботи ставляться з повагою", - сказав Мінгареллі.

Директор НАБУ Артем Ситник, в свою чергу, заявив, що Антикорупційний суд в Україні можна створити до кінця 2017 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі