Чинний президент України Віктор Янукович в даний час має найвищий президентський рейтинг серед можливих кандидатів на посаду глави держави, свідчать результати соцдослідження, проведеного службою Центру Разумкова спільно з Фондом "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.
Респондентам пропонувалися два списки: у першому списку серед кандидатів, які можуть взяти участь у виборах, була представлена Юлія Тимошенко, у другий список її прізвище не було включено.
Так, якби Тимошенко брала участь у виборах президента, за неї проголосували б 16,3% тих, хто прийде на вибори, при цьому за Кличка - 15,5%, за Яценюка - 8,4%.
У разі ж, якщо Тимошенко не зможе взяти участь у виборах, рейтинг Кличка збільшується незначно - до 17,9% голосів "за", тоді як підтримка Яценюка збільшується практично вдвічі - до 15,9%.
Янукович в обох випадках лідирує, набираючи трохи більше 23%. Однак, порівняння свіжих даних з попереднім опитуванням показує, що підтримка Януковича за відсутності Тимошенко як свого головного конкурента знизилася з 27,1% до 23,1%.
"У першому випадку відносно значну частку голосів отримує Янукович (23,4% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах), друге місце - у Юлії Тимошенко (16,3%), Віталій Кличко отримує 15,5% , Арсеній Яценюк - 8,4%, Олег Тягнибок - 6,7%, Петро Симоненко - 6,6%, Петро Порошенко - 3,4%, Анатолій Гриценко - 1,3%. У Тігіпка, Луценка, Ющенка, Литвина та Мороза - менше 1%.
У ситуації, якщо Тимошенко не зможе взяти участь у виборах (другий список), на першому місці також залишається Янукович (23,1%), друге місце займає Кличко (17,9%). Яценюк отримує 15,9%, Тягнибок - 7,8%, Симоненко - 6,4%, Порошенко - 4,5%, Гриценко - 1,6%, Луценко - 1,1%", - йдеться у повідомленні Центру Разумкова.
Результати травневого опитування порівнювалися з результатами попередніх досліджень за першим і другим списком. Зокрема, у другому випадку спостерігається зниження електоральної підтримки Януковича (з 27,1% до 23,1% серед тих, хто має намір взяти участь у виборах).
Дослідження проводилося з 17 по 22 травня 2013 року. Під час дослідження опитано 2010 респондентів у віці від 18 років у всіх регіонах України за вибіркою, що репрезентує доросле населення України за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Опитування здійснювалося у 132 населених пунктах (із них 79 міських та 53 сільських поселень). Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95. !zn