У ВРП пояснили, чому уже рік не можуть розглянути дисциплінарні скарги на суддів ліквідованого ОАСК

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У ВРП пояснили, чому уже рік не можуть розглянути дисциплінарні скарги на суддів ліквідованого ОАСК © Цензор.нет
Голова ВРП Усик визнав, що на разі Рада не виправдала очікування суспільства.

Дисциплінарні скарги стосовно ймовірної протизаконної діяльності суддів, зокрема суддів Окружного адміністративного суду міста Києва та Київського апеляційного суду, не розглядають через велику завантаженість та непершочерговість питання, заявив в інтерв’ю Тетяні Безрук для ZN.UA голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик.

Очільник ВРП зазначив, що Рада уже звільнила чимало суддів, як от судді-колаборанти, ексголова Верховного суду Всеволод Князєв чи  колишній суддя Макарівського районного суду Київської області Олексій Тандир, але суспільство все ще чекає рішення щодо суддів ОАСК та КАС.

При цьому він стверджує, що рішення щодо кожної скарги – це насамперед зона відповідальності кожного члена ВРП, у провадженні якого перебувають такі справи.

«Саме член ВРП готує висновок по кожній дисциплінарній скарзі, яку передає на розгляд палати, й ставить питання про включення її в порядок денний засідання», - сказав Усик.

На прохання уточнити прізвища відповідальних за найрезонансніші дисциплінарні провадження, він сказав, що вважає це не етичним, але визнав, що скарги стосовно Всеволода Князєва та суддів Київського апеляційного суду є на розгляді у Сергія Бурлакова та Віталія Саліхова.

Що ж стосується позовів судді Павла Вовка щодо пріоритетності розгляду його скарг, то за словами Усика, вони не впливають на процес –  не затягують і не зупиняють розгляду дисциплінарних скарг стосовно суддів ОАСК.

Усик зазначив, що хоча одним із ключових завдань Вищої ради правосуддя є відновлення довіри до судової влади, однак на разі ВРП не стала лідером судової реформи в тому сенсі, як цього вимагає суспільство та міжнародні партнери.

Голова ВРП нагадав, що ситуацію ускладнила непрацююча цілих чотири роки Вища кваліфікаційна комісія суддів України та неповноважна рік Вища рада правосуддя. Відповідно обидва органи зараз намагаються вирішити основну проблему – дефіцит суддів.

«Не хочу, щоб це звучало як виправдання, але крім дисциплінарної функції, Вища рада правосуддя також відповідальна за формування суддівського корпусу, що натепер забирає багато часу. Багато часу потребує й первинний розгляд скарги на засіданні дисциплінарних палат, куди учасники зазвичай не завжди з’являються з першого разу, що є підставою для відкладення розгляду скарг. Крім того, в нас дотепер неповний склад ВРП, що інколи призводить до відкладення розгляду скарг на рішення дисциплінарних палат через відвід чи самовідвід членів ВРП», - сказав Усик.

Він додав, що суди першої інстанції є тим місцем, де людина вперше стикається із судовою владою, тому їх і намагаються насамперед доукомлектувати, щоб забезпечити більше справедливих і обґрунтованих судових рішень у розумні строки, оскільки навантаження в окремих судах сягає понад три тисячі справ на суддю.

Нагадаємо, що сім суддів  є обвинуваченими у так званій справі "плівок ОАСК", однак вони досі не звільнені і продовжують отримувати зарплату від держави за роботу, якої на практиці не виконують. Зокрема, під час обшуків в ОАСК були виявлені записи, що свідчать про втручання суду в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. На них людина з голосом, схожим на голос Вовка, дає вказівки адвокатам і суддям, як «вирішувати питання» з ВККС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі