У вересні 2018 року Верховна Рада працювала у сесійному залі вісім днів, провела 12 засідань, на яких відбулося 255 голосувань. Згідно з інформацією з офіційного сайту Верховної Ради, 11 депутатів жодного разу не проголосували, із них усі за даними письмової реєстрації із невідомих причин. Серед них шість перебувають під слідством та втекли з країни або написали заяву про складання повноважень.
У вересні Верховна Рада більше не збиратиметься на засідання, тож, за даними "Чесно, список прогульників цього місяця виглядає таким чином:
Бакулін Євген Миколайович, ( "Опозиційний блок"), затримання та арешт якого 15 березня дозволила Верховна Рада. За словами Генерального прокурора, депутат давно не відвідував Україну.
Жеваго Костянтин Валентинович, (позафракційний) – один із десяти найбагатших людей України. За всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 1,8% голосувань.
Журжій Андрій Валерійович, ("Самопоміч"). У липні 2018 року він написав заяву про те, що складає повноваження. У Верховну Раду проект постанови про дострокове припинення повноважень. Надійшов лише 5 вересня
Клюєв Сергій Петрович, (позафракційний), якого Інтерпол оголошував у міжнародний розшук.
Константіновський Вячеслав Леонідович, (позафракційний), у липні 2017 написав заяву про складання депутатського мандату. У листопаді 2017 Верховна Рада не змогла назбирати достатньої кількості голосів за задоволення цієї заяви.
Мураєв Євгеній Володимирович, (позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,5% голосувань і був зайнятий переважно просуванням партійного проекту "За життя", однак минулого тижня заявив про вихід із партії.
Онищенко Олександр Романович, (позафракційний), депутат-утікач, який переховується в Лондоні від кримінального переслідування щодо розкрадання майна "Укргазвидобування"
Підлісецький Лев Теофілович, ("Самопоміч")
Савченко Надія Вікторівна, (позафракційна), перебуває в слідчому ізоляторі за звинуваченням у державній зраді.
Шухевич Юрій-Богдан Романович, ( "Радикальна партія Ляшка"). Депутат та його помічник заявили, що він перебував у лікарні, однак зареєстрованого лікарняного в базі ВРУ не було.
Ярош Дмитро Анатолійович, (позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,1% голосувань.
Що стосується присутніх на засіданнях парламенту депутатів, то вони не завжди беруть участь у голосуванні: у вересні присутність склала 82,7%, а голосування - 52,2%. Понад 50% голосувань пропустили - 202 депутати, а понад 90% голосувань пропустили - 40 обранців. При цьому найбільшу кількість голосувань вересня не відвідали народні обранці з фракції "Батьківщина" (45%) і позафракційні депутати (32,8%).
Зазначимо, що за даними Комітету виборців України, народні депутати, які уже задекларували свою участь у виборах на пост президента у 2019 році, демонструють низьку ефективність роботи у парламенті. Зокрема серед 10 з 14 кандидатів ігнорують парламентські голосування, а 7 політиків жодного разу не відвідали засідання свого комітету за попередню сесію.