"Крім внутрішньої політики США є ще й зовнішня, яка на глобальному рівні впливає на позиції всіх учасників міжнародних відносин - більшою чи меншою мірою. І не схоже, що Трамп має те, що політологи називають "гранд-стратегією", - якесь загальне розуміння: що, як і чому треба зробити для досягнення певних стратегічних цілей", - йдеться в статті.
Як зазначає автор, американські експерти висловлюють сумнів у тому, що у нової адміністрації США взагалі є чітке розуміння про стратегічні цілі американської зовнішньої політики.
"Дедалі частіше йдеться про те, що Трамп розглядає світ не як цілісність, а як безліч двосторонніх відносин. І саме цей підхід диктуватиме новий імпровізаційний стиль зовнішньої політики США, його високий динамізм, хоча стратегічно це здається нерозумним", - резюмує Горбулін.
Нагадаємо, Дональд Трамп був приведений до присяги президента США в п'ятницю, 20 січня, змінивши на цій посаді Барака Обаму.
Увечері 20 січня прес-служба Білого дому повідомила, що адміністрація президента США Дональда Трампа має намір прийняти ряд важливих рішень у зовнішній політиці. Зокрема - вийти з Транстихоокеанского партнерства, переглянути Північноамериканську угоду про вільну торгівлю, а також забезпечити енергетичну незалежність від ОПЕК.
Детальніше про зовнішню політику нової адміністрації США читайте в статті Володимира Горбуліна ""Ось будинок, який будує Трамп…" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".