Станом на сьогодні проведення виборів у більшості країн світу стає все більш чесним. Проте виникає інша проблема - все частіше в голосування почала втручатися політика. Про це під час конференції Democracy in action: Zero corruption conference заявив спеціальний представник Світлани Тіхановської з питань виборів Александр Шлик.
"Я думаю, що не варто вважати, що вибори стануть моментом національного возз'єднання, після чого всі залишаться щасливими. Вибори просто є єдиним мирним способом розв'язання конфлікту у суспільстві. Саме тому ми у Білорусі наполягаємо, що вибори будуть єдиним кроком для виходу з поточної кризи", - заявив він.
За словами Шлика, більшість білорусів не проти, аби їх сценарій виборів був схожий до українського.
Перед цим Глава NED Кеннет Воллак назвав основні принципи демократичних виборів: інклюзивність, прозорість та підзвітність. Він пояснив, що багато протестних рухів виникають не через економічні чи політичні причини, а через шахрайські, неадекватно проведені вибори. Це показав й досвід України.
Раніше правозахисники Freedom House попередили про "антидемократичний переворот" в Європі та Азії. Про це йдеться в щорічному звіті Nations In Transit 2021.
Станом на сьогодні більшість країн перебувають в гіршому стані щодо демократії, ніж 10 років тому.