"Закон дозволяє виділення $ 350 млн для надання Україні допомоги у сфері безпеки, включаючи оборонну летальну допомогу", - сказано в офіційних поясненнях, оприлюднених комітетами в середу, пише "Укрінформ".
Проект оборонного бюджету, тим не менш, містить обмеження виділення частини коштів, міністр оборони США не підтвердить, що Україна вжила значних заходів для реалізації інституційної реформи у сфері оборони.
З урахуванням коштів, які закладені для України, на протидію російської агресії оборонний бюджет США на 2018 фінансовий рік передбачає виділення $ 4,6 млрд А загалом на оборонні потреби передбачається виділення $ 700 млрд.
Законопроект ще повинен пройти загальне голосування в Палаті представників і Сенаті, після чого його має підписати президент США.
Раніше американське видання The Wall Street Journal повідомило про те, що Державний департамент і Міністерство оборони США розробили план поставок оборонних озброєнь Україні і домагаються його схвалення Білим домом. Як повідомляє видання, офіційні особи вважають, що постачання зброї Україні дозволять запобігти агресивним діям Кремля на сході країни.
Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.
За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі та знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.
Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте у статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".