«Слуга народу», яка в 2019 році сформувала у Верховній Раді монобільшість, веде переговори з усіма фракціями в парламенті. Крім того, у партії влади є теоретичний план щодо створення коаліції на 320 голосів. Однак конкретні кроки задля переходу від теорії до практики не вживаються, зазначив голова фракції СН Давид Арахамія.
«Щоб була коаліція, потрібна коаліційна угода, її потрібно обговорювати, її ж не можна просто так підписати, її потрібно проводити на фракції, потрібна буде програма. Тобто, це великий процес. Станом на зараз таких процесів я не бачу», - повідомив він у відповідь на запитання журналістів про перспективи створення коаліції з «Батьківщиною».
Арахамія нагадав, що раніше серед можливих партнерів «слуг» за коаліцією називалася фракція «Голосу».
«Слуга народу» спілкується завжди і з усіма фракціями, без винятку, і у представників «Батьківщини» немає ніякого особливого статусу. А переговори можу тривати й упродовж трьох років, додав лідер фракції
«Теоретично ми можемо мати велику коаліцію. Тобто ми можемо взяти депутатську групу «Довіра», депутатську групу «За майбутнє», «Голос» і «Батьківщину» і зробити коаліцію на 320 голосів. Такий проект існує теоретично», - додав він.
На практиці ж у такої коаліції виникне багато ідеологічних і політичних непорозумінь, зазначив Арахамія.
Нагадаємо, на позачергових виборах в 2019 році до Верховної Ради пройшли 254 депутатів від президентської партії «Слуга народу». Станом на початок лютого у фракції «слуг» залишилося 245 осіб - останнім виключеним з неї на сьогодні став народний депутат Олександр Дубінський.
На початку січня США ввели санкції проти сімох громадян України і чотирьох українських компаній. Під обмеження потрапив депутат Олександр Дубінський. Президент Володимир Зеленський запропонував Дубінському добровільно вийти з фракції «Слуга народу», але той відмовився.
15 березня Дубінського виключили з партії за грубе порушення статуту і дискредитацію «Слуги народу» проведенням власної «конференції», метою якої стало збереження на посаді голови партійного осередку в Київській області.
Підставою для санкцій стала публікація «плівок Деркача» і «розкрутка» цієї теми в медіа з метою вплинути на результати виборів президента США. Аудіоматеріали мали свідчити про начебто вплив нинішнього президента США Джозефа Байдена на п'ятого президента України Петра Порошенка. Ексрегіонала Андрія Деркача у США визнано агентом РФ.