Парламентська більшість може висунути на посаду прем'єр-міністра-голову правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, виконавчого директора "Нафтогазу" Юрія Вітренка, заступник голови Офісу президента Олексія Гончарука або ж виконавчого директора від України у МВФ Владислава Рашкована, повідомив Давида Арахамія - №4 у виборчому списку президентської партії "Слуга народу". При цьому самого Арахамію називають претендентом на посаду голови парламентської фракції політсили.
"У нас є short-list. У ньому були Андрій Коболєв, Юрій Вітренко, Олексій Гончарук і Владислав Рашкован", - розповів політик в ефірі "Радіо НВ" у вівторок, 6 серпня.
При цьому він не став виділяти фаворита і оцінювати шанси кожного з кандидатів.
Згідно з Конституцією, кандидата на посаду прем'єр-міністра висуває коаліція депутатських фракцій. Однак "Слуга народу", отримавши понад 226 мандатів, зможе сформувати однопартійну більшість і самостійно проголосувати за призначення нового Кабміну.
У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.
За підсумками опрацювання ЦВК 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,05%, ву "Європейської Солідарності" - 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,82% голосів виборців.
За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.
Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.