Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо члена парламентської групи "Воля народу" Олеся Довгого, констатувавши, що слідство вичерпало можливості доведення його провини.
"У зв'язку з десятирічною давністю подій, які є предметом дослідження в кримінальному провадженні, а також знищення електронної системи інформаційного забезпечення Київради, враховуючи свідчення більшості свідків у кримінальному провадженні та у вигляді відсутності інших процесуальних джерел доказів, вичерпані можливості отримати достатні докази для доведення провини Довгого О. С. в суді", - сказано в постанові САП від 22 грудня, фотокопію якого опублікувало видання LB.ua.
У прокуратурі також послалися на практику Європейського суду, зокрема, на справу "Фокс, Кемпбелл і Гартлі проти Британії", а також аналогічне провадження, яке розглядалося в Іспанії.
"Враховуючи вищевикладене, беручи до уваги об'єктивну неможливість збору необхідної доказової бази, яка б переконливо доводила причетність Довгого О. С. до скоєння злочину...,(начальник третього відділу САП В. Кричун, – ред.) постановив: кримінальне провадження... закрити у зв'язку з тим, що не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи у суду і вичерпані можливості їх отримати", - йдеться в документі.
Довгий підтвердив, що опублікований документ справжній і подякував Спеціалізовану антикорупційну прокуратури, її працівників і керівництво за принципову позицію.
"Мало хто має мужність чинити за законом, коли сам генпрокурор особисто просить про інше", - написав політик на своїй сторінці у Facebook у середу, 27 грудня.
Нагадаємо, 25 вересня Олесю Довгому вручили підозру. Йому інкримінують винесення земельних питань на розгляд Київської міської ради з грубим порушенням регламенту - зловживання службовим становищем на посаді секретаря Київради, що призвело до виведення в 2005 році земель заказника "Жуків острів" з власності громади Києва площею близько 100 га. Це призвело до збитків на 82 млн грн.
Раніше, 11 липня, депутати Верховної Ради підтримали подання про зняття недоторканності та притягнення до відповідальності народного депутата України Олеся Довгого.
Тим часом у Генеральній прокуратурі України повідомили про те, що не змінювали власну позицію у справі проти депутата Олеся Довгого, і відправили матеріали Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на доопрацювання.