У Санду назвали єдиним життєздатним рішенням перезапуску судової системи позачергове оцінювання суддів

Поділитися
У Санду назвали єдиним життєздатним рішенням перезапуску судової системи позачергове оцінювання суддів © IPN.md
Разом з перетворенням самоврядування це може стати довгостроковим надійним рішенням. 

Сьогодні Молдова перебуває на передовій бою з корупцією. Під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference радниця президентки країни з питань правосуддя та ексміністерка юстиції Олеся Стамате розповіла, які рішення цієї проблеми знайшли у Молдові.

"Ми намагалися вибудувати систему, яка гарно функціонує в демократіях, що ствердили свою правомочність. Але, на жаль, в нашому випадку не було механізму підзвітності. Тобто, механізм є на папері, а на практиці, коли колеги мають застосовувати цей механізм до самих себе, то у нас виходить ситуація, коли "рука руку миє", - пояснила Стамате, додавши, що потрібно шукати менш стандартні рішення, враховуючи специфіку кожної з країни. 

За словами Стамате, країни, які починають боротьбу з корупцією, повинні уникати й помилок, які виникали на шляху в інших держав. 

Вона вважає єдиним життєздатним рішенням для перезапуску судової системи позачергове оцінювання суддів. 

"Звісно, можна придумати й щось простіше. Припустимо, змінити склад чи переглянути процедуру формування судівських органів чи реформувати Вищу раду прокурорів або Вищу раду суддів. Але, на жаль, мені здається, що навіть якщо прийдуть нові люди, буде дуже важко самій системі змінитися. Тому що у Молдові корупція вже на стільки вкорінена у судовій системі, що вона сама себе продовжує", - пояснює Стамате. 

Вона додала, що у випадку Молдови існує поєднання рішень - позачергова атестація суддів та прокурорів, а також перетворення самоврядування. Саме це може стати довгостроковим надійним рішенням, а також дозволить зберегти результати такої реформи. 

Учора адміністраторка агентства USAID Саманта Пауер під час пресконференції Democracy in action: Zero corruption conference заявила, що Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) створить спеціальну робочу групу з протидії корупції в Україні та за її межами. 

Раніше виконуючий обов'язки помічника державного секретаря США з питань Європи та Євразії Філіп Рікер заявив про те, що Сполучені Штати сподіваються на подальші кроки України, в тому числі й в судах, щодо притягнення до відповідальності корупціонерів. Також у США сподіваються побачити подальші кроки України щодо забезпечення незалежності та цілісності інституцій судової системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі