У Румунії євроінтеграцію України вважають не менш важливою, ніж Молдови

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У Румунії євроінтеграцію України вважають не менш важливою, ніж Молдови © chitay.net
Румунські експерти вважають, що "зближення України з ЄС позначиться на якісних змінах в економічній та інституційній сфері та сприятиме становленню спільних ініціатив на рівні громадянського суспільства".

Громадянське суспільство Румунії підтримує європейські устремління українців і вважає важливою інтеграцію України в ЄС. Про це йшлося на Міжнародній конференції "Україна - Румунія: діалог - партнерство - розвиток", яка відбулася 29 листопада в Києві за сприяння посольства Румунії в Україні та секретаріату ОДЕР-ГУАМ.

Конференція пройшла на тлі нещодавніх заяв президента Румунії Траяна Бесеску та міністра закордонних справ Румунії Тітусу Корцеляна про підтримку євроінтеграції України. Вона стала фінальним заходом проекту "Україна і Румунія після парламентських виборів 2012 року: нові можливості для розвитку відносин". Її організаторами виступили "Група стратегічних досліджень і досліджень безпеки" (Київ, Україна) та Асоціація Pro-Democratia (Бухарест, Румунія).

Зі слів віце-президента асоціації Pro-Democratia, однієї з найбільш впливових румунських неурядових організацій, Ліліани Ангел, "громадянське суспільство Румунії не тільки підтримує європрагнення українців, але і вважає, що інтеграція України в ЄС для Румунії не менш важлива, ніж євроінтеграція республіки Молдова".

Вона також підкреслила, що "тією ж мірою, якою членство Румунії в ЄС спричинило інституційні реформи в країні й призвело до того, що політика тепер орієнтована на потреби звичайних людей, зближення України з ЄС також позначиться на якісних змінах в економічній та інституційній сферах та сприятиме становленню спільних ініціатив на рівні громадянського суспільства".

У свою чергу виконавчий директор "Групи стратегічних досліджень і досліджень безпеки" Ярослав Матійчик висловив здивування тим, що, "незважаючи на об'єктивні реалії, багато хто як серед владного середовища, так і серед представників експертного співтовариства намагаються ігнорувати потепління у відносинах Києва і Бухареста, і ліпити з Румунії "образ ворога".

На переконання Ярослава Матійчика, "заради стабільності у Чорноморському регіоні та європейського шляху України на противагу "партіям яструбів" необхідно формувати і посилювати "партії дружби" України та Румунії". !zn

Читайте також:

Янукович не підписав Угоду про асоціацію на саміті у Вільнюсі

Румунія не вважає успішним саміт Східного патнерства через Україну

Президент Румунії назвав об'єднання з Молдовою новим фундаментальним проектом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі