У РФ висловили невдоволення словами викладачем міжнародних відносин Оксфордського Університету Семюелем Рамані про те, що Росія є ненадійним партнером у сфері енергетики. Постійний представник Росії при міжнародних організаціях у Відні Міхаіл Ульянов зазначив, що не РФ "почала підривати нормальні торговельно-економічні відносини". Про це Міхаіл Ульянов написав у Twitter.
"Я не ставив під сумнів право Німеччини обирати або змінювати енергетичних постачальників. Це справа Німеччини. Але зовсім недоречно намагатися обґрунтувати відповідні політично (не комерційно) мотивовані рішення, ставлячи під сумнів надійність Росії як постачальника", – написав він у Twitter.
Ульянов підкреслив, що "це не Росія почала підривати нормальні торговельно-економічні відносини, зокрема в галузі енергетики".
I didn't question right of #Germany to choose or change #energy suppliers. This is Germany's business. Але це є абсолютно непридатним для того, щоб забезпечити належним політичним (не комерційним) спричиненим рішенням у зв'язку з реалістичністю Росії як постачальника. https://t.co/WwExmH1oaM
— Mikhail Ulyanov (@Amb_Ulyanov) September 4, 2022
Семюель Рамані написав, що структура залежності Німеччини та ЄС загалом від російських енергоносіїв, зокрема газу, ненадійна.
Про ненадійність Росії як постачальника енергоресурсів, нагадаємо, заявляв і канцлер Німеччини Олаф Шольц під час зустрічі у Берліні з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем.
Негативно на ці слова канцлера раніше відреагував заступник голови Ради безпеки РФ Дмітрій Медведєв, написавши в Telegram: "Ось ті на! Образився знову... Німеччина: а) недружня країна; б) ввела санкції проти всієї економіки Росії та її громадян; в) постачає Україні летальне зброя, спрямована проти наших Збройних сил. Іншими словами, оголосила Росії гібридну війну. Отже, Німеччина діє як ворог Росії.
Раніше «Газпром» заявив, що газопровід до Німеччини, який планували запустити у вихідні, залишиться закритим, доки не буде відремонтовано турбіну, що на невизначений термін перекриває ключовий маршрут постачання до Європи.
Виробник турбін Siemens Energy вважає, що виток нафти, про який говорить "Газпром", не може стати причиною припинення роботи. У минулому виникнення таких витоків не призводило до зупинки газопроводу.