У Раду внесено законопроект про кримінальну відповідальність "за заклик до непокори"

Поділитися
У Раду внесено законопроект про кримінальну відповідальність "за заклик до непокори" Фриз зареєструвала законопроект про кримінальну відповідальність за непокору
У зв'язку з провокаційною назвою, що викликав подив журналістів, депутат пояснила суть законопроекту.

Народний депутат від "БПП" Ірина Фриз зареєструвала 8 грудня законопроект "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за заклик до непокори".

"В цій війні величезну складову займають інформаційні і психологічні методи впливу, в першу чергу на працівників правоохоронних органів і військовослужбовців. Ворог проводить спеціальні інформаційні операції, що спрямовані на ідеологічний та психологічний вплив на населення та підрозділи збройних сил та безпеки", - пише Ірина Фриз на своїй сторінці в Facebook.

Автор законопроекту зазначає, що "аналіз досвіду ведення сучасних військових кампаній свідчить про широке використання закликів до непокори, тобто закликів до відкритої відмови працівників правоохоронних органів чи військовослужбовців виконати наказ начальника".

У зв'язку з виникненням у громадськості питань щодо суті законопроекту, депутат опублікувала пояснення, що саме є "закликом до непокори".

Згідно з пропонованими змінами закликом до непокори вважається заклик до відкритої відмови працівників правоохоронних органів і військових структур різного типу виконати законний наказ начальника у сфері захисту територіальної цілісності України, державного кордону України, державного суверенітету України, протидії збройної агресії. Максимальне покарання - позбавлення волі на строк від восьми до десяти років - передбачається у разі призову до непокори, вчиненого в умовах воєнного стану.

"Покарання за такі дії сьогодні не існує. Тобто будь-яка громадянська або військова особа може відкрито закликати до непокори і відчувати себе більш-менш захищені в юридичній площині. У той же час існує світова практика подібного правопорушення", - зазначає Фриз.

Читайте також: "Динамо" слідом за "Шахтарем" і "Дніпром" не зуміло здобути перемогу

На поточний момент згідно з Кримінальним Кодексом України, не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка відмовилася виконувати явно злочинний наказ або розпорядження. У законопроекті Ірини Фриз цей момент відсутній.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі