Деякі зауваження не були враховані при доопрацюванні опозиційного законопроекту про лікування засуджених за кордоном № 3599-Д "Про внесення змін до деяких законів України щодо реалізації принципу гуманізму при виконанні окремих видів покарань" (доопрацьований). Про це йдеться в науково-експертному висновку до цього законопроекту.
"У законопроекті враховано більшість зауважень і пропозицій, висловлених головним науково-експертним управлінням до його попереднього варіанту. Однак деякі зауваження не були враховані при доопрацюванні законопроекту", - йдеться в експертному висновку.
Раніше член робочої групи, народний депутат Ірина Луценко заявила, що опозиція врахувала практично всі вимоги, висунуті Партією регіонів новому проекті закону про лікування засуджених за кордоном.
Як зазначають експерти, перелік злочинів, вчинення яких позбавляє засудженого права на лікування за кордоном доцільно доповнити статтями "незаконне збагачення", "підкуп особи, яка надає публічні послуги", "пропозиція або надання неправомірної вигоди службовій особі", "зловживання впливом" та "провокація підкупу".
"На наш погляд, навряд чи можна звільняти від відбування покарання за передбачені в законопроекті обставини осіб, які засуджені, наприклад, за отримання неправомірної переваги для себе або третьої особи за вплив на прийняття рішення", - йдеться у висновку.
- Опозиція запевняє, що врахувала 99% вимог Партії регіонів у законопроекті про лікування Тимошенко
Крім того, як підкреслюється в законопроекті більш детально (в порівнянні з його попередньою редакцією) визначено механізм контролю за звільненою від відбування покарання особою, яка лікується за кордоном. Однак у проекті відсутні чіткі положення, спрямовані на забезпечення безпеки від ухилення засуджених від подальшого відбування покарання.
"На нашу думку, таким засобом могло б стати введення значної грошової застави, що у разі порушення порядку перебування за кордоном або встановлених судом строків повернення до України йшла б у дохід держави. Відповідні положення, на наш погляд, мають бути сформульовані у вигляді норм КПК", - повідомляють експерти.
Також, як зазначається у висновку, розмір грошової застави для звільнення засудженого на лікування за кордон, не повинен бути менше трьохсот розмірів мінімальної заробітної плати та більше тисячі розмірів мінімальної заробітної плати. Внесена грошова застава у повному обсязі повертається особі в разі її повернення до України після закінчення лікування за кордоном, а також у випадках прийняття судом рішення про звільнення такої особи у зв'язку із закінченням терміну покарання або про його звільнення від подальшого відбування покарання.
Досить проблематичним, на думку експертів ВР, виглядає запропоноване проектом положення, згідно з яким час лікування прирівнюється до часу перебування особи у місцях позбавлення волі, адже це "виглядає невиправданою пільгою для засудженого". !zn
Читайте також:
Опозиція подала свій законопроект про лікування Тимошенко за кордоном
Пенітенціарна служба виявила у Тимошенко ГРЗ і заборонила зустрічатися з Луценком
Кучма: Тільки Янукович знає, чи буде підписана угода з ЄС
Янукович про звільнення Тимошенко: Ексклюзивних підходів ні до кого не буде