У Раді зареєстровано ще один законопроект про лікування засуджених за кордоном

Поділитися
У Раді зареєстровано ще один законопроект про лікування засуджених за кордоном © stroymart.com.ua
Позафракційний депутат пропонує дозволити лікування засуджених в лікувальних установах за кордоном із забезпеченням дотримання режиму утримання засуджених, визначеного Кримінально-виконавчим кодексом, який підтверджується гарантійним письмовим зобов'язанням уряду іноземної держави.

У Верховній Раді України з'явився ще один законопроект щодо забезпечення прав засуджених, які перебувають на лікуванні.

Законопроект про внесення змін у деякі законодавчі акти України (щодо гуманізації законодавства про попереднє ув'язнення та забезпечення конституційних прав і свобод осіб, взятих під варту, осіб, засуджених до позбавлення волі, а також засуджених, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров'я за межами установ виконання покарань) авторства народного депутата Володимира Купчака (позафракційний) зареєстровано у парламенті в п'ятницю, 1 листопада.

Згідно з порівняльною таблицею до законопроекту, зокрема, пропонується доповнити Кримінально-виконавчий кодекс України статтею, яка передбачає особливості лікування засуджених до позбавлення волі як в Україні, так і за кордоном.

В документі зазначається, що засуджені мають право на отримання медичної допомоги за межами установ виконання покарань у державних і комунальних закладах охорони здоров'я на безоплатній основі або у приватних закладах охорони здоров'я на платній основі, у тому числі за кордоном.

Депутат пропонує дозволити лікування засуджених в лікувальних установах за кордоном із забезпеченням дотримання режиму утримання засуджених, визначеного цим Кодексом, який підтверджується гарантійним письмовим зобов'язанням уряду іноземної держави.

- Тимошенко закликала соратників підтримати законопроект Лабунської без правок

Режим тримання таких осіб забезпечується силами приймаючої іноземної держави, за згодою останньої, або відповідними компетентними органами України. Відправка засудженого на лікування за кордон здійснюється у місячний термін з моменту отримання Україною гарантійного письмового зобов'язання уряду іноземної держави та надання засудженим або уповноваженою ним особою документів, які підтверджують повну вартість лікування, а також витрат на забезпечення дотримання режиму утримання такого пацієнта.

Що стосується лікування засуджених у медустанові, що не входить до складу пенітенціарної системи, на території України, то автор законопроекту пропонує дозволити їм носити цивільний одяг, мати при собі гроші та цінні речі; можуть без обмеження листуватися, одержувати грошові перекази, посилки (передачі) і бандеролі, витрачати гроші, без обмеження в часі і кількості мати побачення з родичами та іншими особами; без обмеження в часі і кількості здійснювати в присутності працівника установи виконання покарань телефонні дзвінки з компенсацією їх вартості за рахунок власних коштів; користуватися правом вільного пересування по території, межі якої визначає начальник колонії за погодженням з керівником медичного закладу; мати побачення з захисниками в кількості і тривалістю, визначеною чинним законодавством України, в тому числі в місці проведення лікування засудженого.

Водночас Купчак ініціює заборону стосовно таких засуджених на облаштування засобами фото - та відеофіксації місць перебування засуджених в лікувальних установах за межами колоній, у тому числі, але не виключно, лікарняних палат, маніпуляційних та інших приміщень медустанов, за винятком коридорів загального користування, сходових маршів і вестибюлів.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано два законопроекти щодо забезпечення можливості лікування засуджених за кордоном (автори - позафракційні депутати Сергій Міщенко і Анжеліка Лабунська). Крім того, лідери трьох опозиційних фракцій - "Батьківщина" Арсеній Яценюк, "УДАР" Віталій Кличко і "Свобода" Олег Тягнибок - внесли в парламент свій законопроект про заборону виборчого правосуддя і зняття перешкод для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

- Комуністи не підтримають законопроект Лабунської про лікування Тимошенко

Всі вони спрямовані на вирішення "питання Тимошенко".

Планується, що парламентський комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності на своєму засіданні в понеділок, 4 листопада, займеться розглядом законопроектів, якими пропонується дозволити лікування засуджених за кордоном.

Очікується, що Верховна Рада України на наступному пленарному тижні (5-8 листопада) розгляне законопроекти про можливості лікування ув'язнених за кордоном, які зможуть вирішити питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

31 жовтня спостерігачі від Європарламенту Олександр Кваснєвський і Пет Кокс заявили, що вважають законопроект позафракційного народного депутата Лабунської найбільш оптимальним для досягнення консенсусу в питанні лікування засуджених за кордоном, що в свою чергу позитивно вплине на вирішення "питання Тимошенко".

Екс-прем'єр вже закликала своїх соратників негайно і без внесення поправок проголосувати за даний законопроект. !zn

Читайте також:

Опозиція готова підтримати законопроект Лабунської про лікування Тимошенко, регіонали проти

УДАР підтримає варіант вирішення питання Тимошенко, прийнятний для ЄС

Кваснєвський запевнив, що з Тимошенко "все буде добре"

Питання Тимошенко вирішать наступного тижня, але помилування не буде

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі