У Раді пропонують засекретити декларації працівників всіх силових органів

Поділитися
У Раді пропонують засекретити декларації працівників всіх силових органів © Петро Порошенко/Facebook
НАЗК отримуватиме до них дозвіл лише в виняткових випадках.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №9148, згідно з яким пропонується засекретити декларації працівникам усіх силових структур. Мова йде про працівників Служби безпеки України, Нацполіції, податкової, Нацгвардії та інших силових органів. Якщо законопроект приймуть, вони зможуть подавати таємні декларації замість відкритих електронних, а також уникати перевірки та розслідування за наслідками декларування, зазначають в Центрі протидії корупції.

"З одного боку, законопроект говорить про заміну відкритих електронних декларацій на паперові лише для так званих "таємних" агентів цих органів та кадрового складу розвідки. З другого боку силовикам і розвідникам залишають можливість засекретити електронні декларації всіх: від публічних керівників до бухгалтерів. Подавати декларації планують у визначеному цими ж органами порядку, наприклад, у власні закриті системи декларування", - зазначили в ЦПК.

Таким чином закон може легалізувати не зовсім законну схему СБУ подачі декларацій. Хоча автори проекту прямо зазначають, що винятки не поширюватимуться на керівників СБУ, які призначаються публічними указами Президента. Однак це означає, що в будь-який момент на таємницю можуть перекваліфікувати укази Ппезидента про призначення заступників керівника СБУ чи керівника СБУ будь-якої області.

"Хоча з одного боку норми видаються логічними, адже декларації розвідників та агентів під прикриттям дійсно не мають бути публічними, одночасно фактично пропоновані норми дозволять уникнути декларування не тільки публічним керівникам правоохоронних та розвідувальних органів, але і необмеженому колу силовиків, робота яких аж ніяк не потребує таємності", - зазначила юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Перевіряти такі паперові або секретні декларації повинні самі ж правооохоронні або розвідувальні органи, а Національне агентство із запобігання корупції зможе здійснити повну перевірку лише з дозволу керівника цього органу та після рішення про зміну ступеня секретності.

Зазначимо, що згідно з розслідуванням Bihus.info, сім'я голови економічної контррозвідки СБУ Сергія Семочка, декларація якого засекречена, у 2016-17 рр. придбала три будинки у елітному районі Конча-Заспа сукупною площею майже 1,5 тис кв м і орієнтовною вартістю $ 7-8 млн. Цікаво, що покупка відбулась після того, як СБУ зупинили продаж в Україні життєво важливих ліків для діалізу, після якого фармацевтичні компанії заявили про тиск.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі