У Раді пропонують запровадити в Україні відповідальність за прояви сексизму у суспільстві

Доповнено
Поділитися
У Раді пропонують запровадити в Україні відповідальність за прояви сексизму у суспільстві
В парламенті зареєстрували відповідний законопроект.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №4599 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві”. Ініціаторами документу стали народні депутати з фракції “Слуга народу”, а також із депутатських груп “За майбутнє” та “Довіра”.

“Метою законопроекту є створення нормативного підґрунтя для встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві”, - зазначено у пояснювальній записці.

Так, документі йдеться про встановлення адмінвідповідальності та строки накладення адмінстягнення у разі прояву сексизму. Крім того, документ пропонує наділити Нацполіцію повноваженнями, які б дозволили здійснення адміністративного затримання особи, що вчинила адмінправопорушення.

Зокрема, документ пропонує розширити статтю 173-2 про адміністративні правопорушення та додати до неї поняття “сексизм”. Відповідна стаття передбачає штраф від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що дорівнює 170 - 340 грн. Або ж санкція статті передбачає адмінарешт до семи діб.

Якщо ж відповідне правопорушення буде скоєно повторно, то потягне за собою штраф у розмірі від 20 до 40 неоподатковуваних мінімумів, тобто 340 - 680 грн. Або ж за повторне правопорушення передбачено адмінарешт до 15 діб.

“Встановлення відповідальності за прояви сексизму у суспільстві сприятиме захисту охоронюваного правопорядку і правовідносин, викоріненню сексизму, а також реалізації прав та можливостей людини і громадянина”, - йдеться у пояснювальній записці. 

Раніше повідомлялося про те, що уряд схвалив проведення Держслужбою статистики збору даних для моніторингу гендерної рівності. У відповідній постанові йдеться про те, що оцінка ефективності реалізації механізму забезпечення рівних прав і можливостей для жінок і чоловіків у всіх сферах суспільного життя, а також введення європейських стандартів рівності пов'язано з необхідністю відповідного інформаційного забезпечення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі