У Раді підготували відповідь на польський закон про "бандерівську ідеологію"

Поділитися
У Раді підготували відповідь на польський закон про У Раді майже підготували узгоджену відповідь на польський закон про "бандерівців"
Рада може прийняти узгоджену усіма фракціями заяву у відповідь на польський закон вже у вівторок.

Комітет Верховної Ради у закордонних справах підготував проект постанови у відповідь на прийнятий польським Сенатом закон про інститут національної пам'яті, повідомив спікер парламенту Андрій Парубій.

"Нам дуже важливо завтра розглянути постанову Верховної Ради України щодо закону, який був прийнятий у польському парламенті", - сказав Парубій на засіданні погоджувальної ради.

За його словами, сьогодні невідкладно відбулося засіданні комітету "для напрацювання спільної заяви Верховної Ради щодо останніх рішень Сейму і Сенату Польщі, які викликали обурення в українському суспільстві".

У засіданні комітету взяли участь представники всіх фракцій і груп, МЗС та міжнародні експерти, повідомив Парубій, додавши, що проект буде переданий на ознайомлення всім керівникам фракцій, після чого зареєстрований в Раді. Голосування заплановане на вівторок, 6 лютого.

Нагадаємо, в ніч на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив без поправок скандальний закон про Інститут національної пам'яті, де, зокрема, передбачена кримінальна відповідальність за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Раніше представники комітетів відхилили пропозицію вилучити із закону запис про "злочини українських націоналістів" і не погодилися прибрати покарання за заперечення цього у вигляді позбавлення волі, тож за пропаганду "бандерівської ідеології" можна отримати штраф або потрапити за грати на три роки.

Віце-спікер парламенту Ірина Геращенко повідомила, що рішення Польщі викликали занепокоєння серед усіх фракцій українського парламенту. При цьому вона зазначила, що "будь-яка заява повинна чітко фіксувати наступне: немає ніякої "бандерівської" ідеології, є славна історія України, це історія боротьби за Україну, за нашу незалежність і суверенітет".

За її словами, зараз важливо "не наламати дров", а Україні треба продовжувати підтримувати діалог з Польщею і налагоджувати відносини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі