У Верховній Раді зареєстрований законопроєкт, яким пропонується на законодавчому рівні заборонити виготовлення та розповсюдження інформаційної продукції, яка пропагує впливу держави-агресора - Росії.
Відповідний законопроєкт № 5101 опублікували на сайті парламенту, його підписали понад 40 депутатів.
Організації, які будуть порушувати цей законопроєкт, будуть заборонені на території країни після рішення суду.
Як наголошується в пояснювальній записці до проєкту закону, особливу небезпеку становлять виготовлення і поширення в Україні інформаційних матеріалів, спрямованих на пряме або опосередковане виправдання, визнання правомірним, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, в тому числі шляхом подання збройної агресії Російської Федерації проти України як «внутрішнього конфлікту», «громадянського конфлікту» «громадянської війни», заперечення тимчасової окупації частини території України.
Закон також стосується таких формулювань як: «повстанці», «ополченці», «ввічливі військові люди».
Ухвалення цього закону дозволить посилити ефективну протидію колабораціонізму і іншим гібридним загрозам в ході військової агресії РФ проти України, посилити захист державного суверенітету і територіальної цілісності України.
19 лютого Рада нацбезпеки і оборони на позачерговому засіданні погодила санкції стосовно 19 компаній і 8 фізичних осіб, зокрема народних депутатів Віктора Медведчука, Тараса Козака та їхніх дружин. 20 лютого президент Зеленський ввів рішення у дію.
Секретар РНБО Олексій Данилов пояснив, що санкції проти народних депутатів від ОПЗЖ Віктора Медведчука і Тараса Козака, а також їхніх дружин Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, ґрунтуються на інформації Служби безпеки України про їхню причетність до фінансування тероризму.
Раніше під санкціями опинились телеканали «112 Україна», Zik і NewsOne, котрі поширювали в Україні російську пропаганду. Номінальним власником каналів був Козак, фактичним – Медведчук. Сам Медведчук вважає санкції «незаконними», на його думку, вводити обмеження має суд.