У профільному комітеті Ради виступають проти регулювання в інтернеті

Поділитися
У профільному комітеті Ради виступають проти регулювання в інтернеті
За словами заступника голови комітету, інтернет - це вільна мережа, а не приналежність будь-якої країни.

Заступник голови парламентського комітету з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко заявив про те, що виступає проти будь-якого регулювання в інтернеті , передає "Інтерфакс-Україна". За його словами, законопроекту щодо регулювання в інтернеті у комітету зараз немає.

"Я особисто проти будь-якого регулювання в інтернеті, тому що інтернет - вільна мережа. Вона - не приналежність будь-якої країни. У більшості випадках агрегатори, які завантажують контент, навіть не перебувають на території України. Країна, на мою думку, не має права втручатися в роботу інтернету. Можуть бути деякі правила щодо операторів, але ми повинні не правила накладати на інтернет, ми повинні виховувати суспільство", - заявив Федієнко під час міжнародної конференції "Безпечний онлайн 2020: сучасні виклики".

Він також повідомив про те, що на даний момент профільний комітет Верховної Ради працює над двома законопроектами з кібербезпеки.

"У нас немає такого законопроекту. Ми зараз працюємо над питаннями об'єктів критичної інфраструктури та критичної інфомаційної інфраструктури", - зазначив Федієнко.

Раніше директорка директорату європейської інтеграції Міністерства цифрової трансформації Гульсанна Мамедієва заявила про те, що в Україні хочуть створити незалежний регулятор безпеки в інтернеті, який буде формувати відповідну політику і реалізовувати її в державі. За її словами, нові регуляторні підходи Україна розробляє разом з Британією, Австралією і Німеччиною. Однак, жодна з держав ще не створила нормативну базу.

У вересні минулого року в Україні почала працювати урядова консультаційна лінія з питань безпеки дітей в Інтернеті.

На думку фахівців, з початком пандемії, діти все частіше стають жертвами сексуальної експлуатації онлайн. На їхню думку діти, які зазнали сексуального насильства в Інтернеті, травмовані ще сильніше, ніж ті, які зазнали фізичного насильства, адже особливість здійснення сексуального насильства над дітьми в онлайн полягає в тому, що матеріали (фото, відео) залишаються в Інтернеті і транслюються по всьому світу.

Телефон гарячої лінії +1545 * 3. Фахівці лінії працюють цілодобово. Зателефонувати може кожен - і дитина, і дорослі, чиї діти зіткнулися з проблемами в кіберпросторі.

Детальніше про проблему захисту дітей від небезпек, яка може загрожувати їм в інтернет-просторі, читайте в статті Катерини Гольцберг "Не відбирайте у дітей комп'ютер, або Правила безпеки в Мережі" в ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі