Роль міжнародних експертів не може бути виключною при відборі суддів Вищого антикорупційного суду, заявила представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.
"Усі рекомендації будуть враховані..., але в рамках Конституції України. Не може повністю група міжнародних експертів, тобто дорадча група експертів... повністю обирати склад українського суду. Ми суверенна держава", - сказав Луценко журналістам.
За її словами, порядок добору суддів Антикорупційного суду не може відрізнятися від методології, за якою формували Верховний суд, відбирали суддів Конституційного суду, а також за якою зараз проходить відбір суддів першої та другої інстанції.
"Тобто правила і стандарти повинні бути однакові", - зазначила Луценко.
Вона допустила, що при доопрацюванні відповідного законопроекту про Вищий антикорупційний суд може бути посилена роль міжнародних експертів, їх оцінка щодо кандидатів на посади суддів.
Нагадаємо про те, що наприкінці грудня 2017 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект "Про Вищу антикорупційний суд" президента Петра Порошенка.
Венеціанська комісія не приймала офіційного висновку щодо законопроекту президента про антикорупційний суд, але сподівається, що в нього будуть внесені поправки відповідно до тих рекомендацій, які вже були зроблені комісією. "Нам відомо, що міжнародні партнери України критикували законопроект за те, що він в досить широкому плані не відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії", - заявили в комісії і відзначили, що ця критика стосується питань сфери юрисдикції суду, ступеня залучення міжнародних експертів до процесу добору суддів, а також занадто повільного процесу створення суду.
Детальніше про антикорупційні ініціативи президента читайте у статті Олександра Леменова "Антикорупційні суди "по-новому": рецепт Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".