У Південній Кореї Пелосі уникала публічних коментарів щодо Тайваню та КНР

Поділитися
У Південній Кореї Пелосі уникала публічних коментарів щодо Тайваню та КНР
Ненсі Пелосі в Сеулі не зустрілася з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем, який був у відпустці, але вони поговорили телефоном.

Розлютивши Китай своєю поїздкою на Тайвань, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі зустрілася в четвер у Сеулі з політичними лідерами Південної Кореї, повідомляє AP NEWS. Вона уникала прямих публічних коментарів про відносини з Пекіном та Тайбеєм, які могли б ще більше посилити регіональну напруженість.

Після відвідування Тайваню Пелосі та члени її делегації у середу ввечері вилетіли до Південної Кореї. Вона є ключовим союзником США у регіоні. У країні розміщено близько 28 500 американських військовослужбовців

У четвер Пелосі зустрілася зі спікером Національних зборів Південної Кореї Кім Джин Пе та іншими високопоставленими членами парламенту. Після годинної зустрічі Пелосі говорила про двосторонній союз, який був загартований у крові під час Корейської війни 1950-53 років, і про законодавчі зусилля щодо зміцнення зв'язків, але не згадала безпосередньо про свій візит на Тайвань чи китайські протести.

"Ми прийшли сказати вам, що дружні стосунки, які почалися багато років тому, стали найтеплішою дружбою", - сказала Пелосі на спільній прес-конференції з Кімом. - Ми хочемо просувати безпеку, економіку та управління на міжпарламентському рівні".

Кім сказав, у свою чергу, що він і Пелосі поділяють занепокоєння зростаючою ядерною загрозою з боку Північної Кореї. За його словами, вони домовилися підтримати прагнення своїх урядів до денуклеаризації та миру на Корейському півострові, що ґрунтується як на сильному стримуванні Північної Кореї, так і на дипломатії.

Ні Пелосі, ні Кім на запитання журналістів не відповідали.

Пізніше Пелосі та члени її делегації поговорили телефоном з президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем з питань альянсу, зовнішньої політики та інших питань. Цього тижня Юн перебуває у відпустці, але критики звинувачують його в тому, що він навмисно уникає особистої зустрічі з Пелосі, піклуючись про зв'язки з Китаєм, найбільшим торговим партнером Південної Кореї.

Офіс Юна заявив, що план відпустки Юна вже було складено, коли близько двох тижнів тому сторона Пелосі зв'язалася з його офісом щодо можливої зустрічі.

Під час телефонної розмови Пелосі та інші члени її делегації в Конгресі не порушували питання про Тайваню, і Юн також не порушував це питання.

В останні роки Південна Корея намагається знайти баланс між Сполученими Штатами та Китаєм, оскільки їхнє суперництво поглиблюється. Юн, консерватор, вступив на посаду в травні, пообіцявши зміцнити військовий союз Південної Кореї зі США і зайняти жорсткішу позицію щодо північнокорейських провокацій.

Пелосі також мала відвідати прикордонну зону з Північною Кореєю, яка перебуває під спільним контролем американського командування ООН та Північної Кореї, повідомили південнокорейські офіційні особи.

Південнокорейські ЗМІ, не посилаючись на джерела, пізніше повідомили, що Пелосі відвідала зону, але не навели жодних подробиць.

У четвер увечері Пелосі вилетіла до Японії, що стало заключним етапом її азіатського турне.

Нагадаємо, у китайських військових навчаннях, які розпочалися в четвер і продовжаться до неділі, беруть участь військово-морський флот, військово-повітряні сили та інші підрозділи. Вони включають ракетні удари по цілях у морях на північ і південь від острова.

Тайвань навів свої збройні сили у стан бойової готовності та провів навчання з цивільної оборони, а США розмістили у цьому районі численні військово-морські сили. Міністерство оборони Тайваню назвало китайські навчання "необґрунтованими діями у спробі змінити статус-кво, зруйнувати мир та стабільність у регіоні".

Китай розглядає Тайвань як провінцію, що відокремилася, яку при необхідності можна анексувати силою. Він розглядає візити до Тайваню іноземних офіційних осіб як порушення свого суверенітету.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі