У Пентагоні все більше прихильників ідеї надати Україні F-16 – Politico

Поділитися
У Пентагоні все більше прихильників ідеї надати Україні F-16 – Politico © ves.lv
Але остаточного рішення ще немає.

Все більше військових посадовців наполягають на передачі Україні винищувачів F-16, щоб допомогти захиститися від російських ракет та безпілотників. Про це повідомляє Politico, спираючись трьох людей, обізнаних з дискусіями.

F-16 є у списку бажаної для України зброї, але Вашингтон і Київ розглядають артилерію, бронетехніку та системи ППО як більш нагальні потреби для звільнення територій, окупованих російськими військами. Україна хоче, щоб сучасні винищувачі – F-16, F-15 ВПС США або їхні європейські еквіваленти – німецький «Торнадо» чи шведський «Гріпен» – замінили її парк реактивних літаків радянської доби. Десятки більш сучасних літаків стануть доступними протягом наступного року, коли такі країни, як Фінляндія, Німеччина та Нідерланди перейдуть на американські винищувачі F-35.

Після схвалення передачі танків і систем ППО Patriot, які нещодавно були заборонені для експорту в Україну, у Києві відродився оптимізм щодо того, що американські літаки можуть бути наступними.

«Я не думаю, що ми проти», – сказав високопоставлений чиновник міністерства оборони про F-16, говорячи на умовах анонімності. Він також підкреслив, що остаточного рішення ще немає.

Однак Україна ще не заявила, що винищувачі є її головним пріоритетом, підкреслив чиновник. Але скоро винищувачі можуть вийти на перше місце прагнень Києва. Однак особа, знайома з розмовами між Вашингтоном і Києвом, сказала, що США потрібні «тижні», щоб прийняти рішення щодо поставок власних літаків і схвалити реекспорт F-16 з інших країн.

«Якщо ми їх отримаємо, то переваги на полі бою будуть просто величезними. ... Це не просто F-16: літаки четвертого покоління, це те, чого ми хочемо», – сказав Reuters Юрій Сак, радник міністра оборони Олексія Резнікова.

Представник Білого дому відмовився коментувати цю історію, але вказав на зауваження заступника радника з національної безпеки Джона Файнера про те, що США «дуже обережно» обговорюватимуть винищувачі з Києвом та його союзниками.

«Ми не виключили жодної конкретної системи», – сказав Файнер на MSNBC у четвер.

«Як завжди, ми продовжуватимемо тісно консультуватися з українцями та нашими міжнародними союзниками та партнерами щодо потреб України в безпековій допомозі, щоб вони могли захистити свою країну», – сказав представник міністерства оборони

Офіційні особи США стурбовані тим, що в України закінчуються ракети для ППО. Як тільки цей арсенал вичерпано, Київ «не зможе конкурувати» з російськими винищувачами, сказав представник Міністерства оборони, який брав участь у дискусіях. Сучасні винищувачі можуть бути одним із розв'язань цієї проблеми. F-16 несуть ракети класу «повітря-повітря», які можуть збивати наближаючі ракети та безпілотники. І на відміну від Patriot та інших передових зенітно-ракетних систем, винищувачі можуть швидко пересуватися по території, щоб захистити різні цілі.

«Якщо вони отримають F-16, то мають активну ракету "повітря-повітря" з радаром з деяким електронним захистом, тепер гра буде рівною», — сказав представник міністерства оборони.

Нагадаємо, речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що винищувачі F-16, які Україна просить у союзників, були б ідеальним варіантом для українських Збройних сил, адже це є багатоцільовий літак, який може здійснювати удари по наземних цілях різними типами зброї, а також стати частиною протиповітряної оборони та захищати небо від повітряних атак. Однак, щоб повністю їх освоїти, українським пілотам знадобиться близько шести місяців

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі