У ПАРЄ занепокоєні законом "Про освіту" та рекомендують його підправити

Поділитися
У ПАРЄ занепокоєні законом "Про освіту" та рекомендують його підправити Програму реформ в Україні в ПАРЄ визнали амбітними © ПАРЄ
Разом із тим, у своєму річному звіті в ПАРЄ привітали програму реформ, що реалізується в Україні.

У Парламентській асамблеї Ради Європи представили річний звіт Моніторингового комітету, де схвально відгукнулися про програму реформ, які запроваджуються в Україні. Разом із тим, висловили занепокоєння законом України "Про освіту" та недостатньою боротьбою з корупцією, передає Укрінформ.

"Асамблея вітає позитивні зміни і прогрес, досягнутий протягом звітного періоду в ряді країн… В Україні – амбітна програма реформ, прийнята після Революції Гідності, незважаючи на складні обставини, які є результатом російської агресії на сході України і незаконної анексії Криму", - йдеться в документі.

Однак є низка питань, які викликали занепокоєння та невдоволення в ПАРЄ. Зокрема, зазначається про посилення політичної риторики після подій Євромайдану і російської агресії на сході України, а також про поляризацію роботи ЗМІ. Окремо наголосили у звіті на недостатньому співвідношенні між офіційною мовою і мовою національних меншин у новому освітньому законі та темпі боротьби з корупцією.

"Асамблея закликає українське керівництво в повному обсязі виконати рекомендації Венеціанської комісії щодо ЗУ "Про освіту"; підвищити темпи реформ з метою боротьби з повсюдною корупцією в країні і забезпечити, щоб ці реформи дали відчутні та конкретні результати", - вказано в річному звіті.

Віце-президент ПАРЄ та голова української делегації Володимир Ар'єв виступив після заслуховування звіту. Він підтвердив, що минулого року Україна виконала безпрецедентну кількість рішень Європейського суду з прав людини, здійснює масштабні реформи, не дивлячись на війну на сході та анексію Криму. Разом із тим, Ар'єв закликав Парламентську асамблею бути обачними із сигналами, які посилаються Росії.

"Ми можемо відправити неправильний сигнал Росії, там можуть подумати, що ми не реагуємо на анексію Криму та агресію на сході України... Сподіваюся, ми проявимо мудрість і не дозволимо реалізувати ті кроки, які хоче вжити Російська Федерація", - наголосив Ар'єв.

Раніше голова української делегації в ПАРЄ не виключив можливість виходу України з асамблеї в разі зняття санкцій з Російської Федерації і поновлення її прав в ПАРЄ.

Нагадаємо, що новообраний голова ПАРЄ МікелеНіколетті наполягає на продовженні діалогу з російським парламентом. Він висловив жаль у зв'язку з тим, що РФ, формально уникаючи продовження санкцій, самостійно відмовилася від участі у роботі ПАРЄ.

Натомість, у грудні 2017 року делегації 20 країн-членів Парламентської асамблеї Ради Європи підписали декларацію, в якій закликали припинити спроби повернути Росію до ПАРЄ.

Детальніше про ситуацію з поверненням Росії до ПАРЄ читайте в матеріалі Дмитра Кулеби "Рада Європи і "божевільний"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі