Клопотання про відставку Аграмунта було внесено 158 депутатами – представниками п'яти політичних груп і 36 національних делегацій, у тому числі, української.
До завершення процедури президента ПАРЄ позбавили права керувати засіданнями Асамблеї.
Якщо Аграмунт все ж таки зважиться покинути посаду добровільно, то процедура його відставки буде припинена.
Президент ПАРЄ, в свою чергу,розповсюдив прес-реліз, в якому назвав себе "жертвою прагнення до діалогу".
"Заява Педро Аграмунта, зверхня та хамське по відношенню до української делегації в ПАРЄ, дає зрозуміти, що він мститиметься. У цьому йому, ймовірно, допомагатимуть російські друзі", – написав голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв на своїй сторінці у Facebook.
Як повідомлялося, президент Парламентської асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт передумав йти у відставку, незважаючи на укладені 30 травня домовленості з цього приводу.
Нагадаємо, що Парламентська асамблея Ради Європи офіційно висловила недовіру президенту організації Педро Аграмунту. Тепер він не може здійснювати офіційні візити, відвідувати зустрічі або робити заяви від імені організації.
Раніше повідомлялося, що депутати Парламентської асамблеї Ради Європи офіційно закликали главу ПАРЄ Педро Аграмунта піти у відставку за його поїздку до Сирії з депутатами російської Держдуми.