Спільний комітет Комітету міністрів і Парламентської асамблеї Ради Європи не підтримав ідею створення робочої групи з реформування Ради для створення умов повернення делегації РФ до ПАРЄ, повідомив представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.
"Позиція уряду України: немає жодних умов для повернення Росії, не потрібно створювати робочих груп, діалог між Комітетом міністрів і Асамблеєю може тривати виключно в доступних форматах. Наші партнери теж не підтримали створення групи. Посол Росії та деякі інші посли виступили за створення групи. Разом з партнерами ми цю ініціативу завалили.", - написав дипломат на своїй сторінці у Facebook в четвер, 12 жовтня.
Створення робочої групи активно відстоював російський посол.
"Не буде робочої групи. Голова ПАРЄ вестиме двосторонній діалог з головою КМРЄ, а у січні 2018 зберемося на чергове засідання спільного комітету", - пояснив Кулеба.
За його словами, створення робочої групи має стати сигналом про готовність Ради Європи домовлятися з Кремлем.
"За сценарієм адвокатів Росії навіть факт створення робочої групи повинен був стати сигналом Москві й усім, хто ще не визначився в РЄ: ми готові домовлятися, шукаємо рішення", - зазначив дипломат.
Напередодні Парламентська асамблея Ради Європи більшістю голосів ухвалила рішення, метою якого є зняття політичних санкцій з Росії. За задумом ідеологів, резолюція повинна заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення в ПАРЄ будь-яких санкцій проти Москви. Враховуючи, що санкції повинні поновлюватися щорічно, обмеження можуть бути зняті вже в січні.
За словами представника України при Раді Європи Дмитра Кулеби, прийнята резолюція є проблемою для України, але не гарантує повернення делегації РФ до ПАРЄ.