"Я хочу вас поінформувати, що ми розробили проект такої постанови Верховної Ради України. Я сподіваюся, що його підпишуть усі політичні фракції нашого парламенту, й цього тижня ми проголосуємо постанову, в якій перерахуємо всіх політв'язнів Кремля, і кримських татар, і українців, з вимогою негайного їх звільнення", - зазначила політик під час виступу на міжнародному форумі "Окупований півострів: чотири роки опору" у Києві.
Геращенко також нагадала про те, що Європейський парламент уже ухвалив аналогічну резолюцію, зазначає "Інтерфакс-Україна".
На думку віце-спікера, важливо, щоб всі міжнародні партнери України чітко заявили про нелегітимність виборів президента Російської Федерації в анексованому Криму.
"Узаконення виборів в Криму - це легітимізація путінської агресії, легітимізація крадіжки Криму", - цитує Геращенко "Українська правда".
Як повідомлялося раніше, 28 грудня президент України Петро Порошенко доручив негайно відновити переговори з Росією щодо звільнення політв'язнів Кремля і повернення тих, хто знаходиться в заручниках на окупованій території.
Тим часом представник президента України у Верховній Раді Ірина Луценко повідомила про те, що українська сторона почала нові переговори для звільнення українців, утримуваних в ОРДЛО. А також анонсувала обмін полонених військовослужбовців ЗС РФ, які воювали в Донбасі, на незаконно засуджених у Росії громадян України.
Своєю чергою у Кремлі заявили про те, що незаконно утримувані в Росії українські в'язні Кремля не підлягають обміну в рамках Мінських домовленостей. "Що стосується низки осіб, які засуджені тут у Росії, то, безумовно, вони не можуть вважатися полоненими або утримуваними особами. Вони засуджені в Росії по російському законодавству", - заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
Нагадаємо, 27 грудня, на КПВВ "Майорське" у районі Горлівки Донецької області відбувся обмін утримуваними особами. Унаслідок обміну з полону угруповань ОРДЛО були звільнені 73 українця в обмін на 233 бойовика, і помилуваних засуджених в Україні.
Спочатку планувалося проведення обміну в форматі "74 на 306", але 43 бойовика, які відбули покарання в українських тюрмах, проігнорували можливість відправки на окуповану територію. Ще 26 осіб відмовилися брати участь в обміні. Ще одна українська заручниця забажала залишитися в ОРДО, разом із родиною.