На окупованій території Донбасу можна сформувати міжнародний тимчасовий уряд під егідою ООН для проведення там місцевих виборів.
Таку думку в інтерв'ю "UA: Українське радіо" висловив заступник голови української делегації в тристоронньої контактній групі Вітольд Фокін.
Зокрема, він зазначив, що в мандаті Ради безпеки ООН записано право створювати міжнародне тимчасовий уряд.
«А безпеку гарантувати можуть міжнародні миротворці, тобто військовий контингент ООН. Ця пропозиція, по суті, не нова, про нього вже говорили... Я повністю згоден з тим, що перш ніж проводити вибори треба дбати про безпеку. Але як забезпечити безпеку? Це повинні керівники країни думати. Як один із засобів я запропонував використовувати мандат Ради Безпеки ООН і утворити тимчасовий уряд на цих територіях, які зараз непідконтрольні Україні", - розповів Фокін.
Також він вважає, що вибори під егідою ООН в жодної сторони не викличуть сумнівів і будуть визнані такими, що відбулися.
Фокін додав, що Росія раніше погоджувалася на залучення військового контингенту ООН, проте хотіла розміщення лише на нинішній лінії розмежування в Донбасі. Фокін же переконаний, що такий же контингент повинен бути розташувати на кордоні з Росією, щоб припинити звідти допомогу повстанцям, або на всій непідконтрольною території.
Зазначимо, що місцеві вибори на окупованих Росією територіях Донбасу можуть відбутися на підставі спеціальної постанови Верховної Ради, при цьому для проведення місцевих виборів в ОРДЛО не потрібно міняти вже ухвалену постанову, як того вимагає Росія на переговорах в ТКГ.
Однак, раніше ЗМІ опублікували копію документа, який російська сторона в Тристоронній контактній групі представила під час засідання ТКГ. У проекті документа майбутньої зустрічі радників нормандської четвірки РФ виклала свої вимоги до української сторони. Зокрема, там йшлося про скасування постанови Верховної Ради України, яке забороняє проводити місцеві вибори на тимчасово окупованих територіях.
У свою чергу глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук направив до Верховної Ради звернення з пропозицією розглянути питання про відповідність постанови про місцеві вибори, заплановані на 25 жовтня, закону про місцеве самоврядування. Як повідомили в Офісі президента, Кравчук також просив парламентаріїв оцінити відповідність постанови Мінським угодами.
При цьому представник РФ на нормандській зустрічі в Берліні 11 вересня, заступник керівника адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що під час переговорів в Берліні українська сторона нібито погодилася переглянути постанову про призначення місцевих виборів в Україні.
У свою чергу глава Офісу президента України Андрій Єрмак запевнив, що на нещодавній зустрічі політичних радників лідерів нормандської четвірки українці не обіцяв росіянам змінити постанову Верховної Ради про місцеві вибори.