У новій Раді будуть ті самі обличчя, але з новими масками - The Economist

Поділитися
У новій Раді будуть ті самі обличчя, але з новими масками - The Economist Україна втратила багато часу, не проводячи реформ © kievcity.gov.ua
Україні може загрожувати новий Майдан, якщо нинішня система держави не зміниться.

Вибори нової Верховної Ради не зможуть перебудувати стару корупційну систему, де депутати представляють свої бізнес-інтереси. Про це пише видання The Economist.

У публікації говориться, що Україні не вистачило часу перемогти корупцію. Фотографії загиблих воїнів і квіти в центрі Києва дають згадати драматичні події, які розгорталися на Майдані рік тому. Крим втрачено, території на Донбасі захоплені сепаратистами, а угода про припинення вогню дуже "крихке". Зараз після всіх тих подій люди покладають надії на парламентські вибори 26 жовтня.

На шляху до сьогоднішнього дня було мало хороших новин. Україна втратила дорогоцінний час, щоб реформувати свою економіку, яка балансує на межі краху. Перше постреволюційне уряд, до якого увійшли деякі з активістів Майдану, виявилося дуже слабким. Павло Шеремета пішов у відставку після шести місяців роботи на посаді міністра економіки. Він заявляв, що старі способи введення справ настільки вкоренилася, що у нього було мало контролю над його власним міністерством.

Вирішальний фактор - політична воля для зміни пострадянського порядку в країні явно відсутня в Україні. Термінові реформи, загнані в глухий кут парламентом України, причиною тому - пережиток старого режиму. Ці вибори дадуть можливість консолідації влади президента Петра Порошенка, і дадуть йому контроль над законодавчим органом. "Ми повинні створити нову децентралізовану систему управління, інакше ніяка реформа не буде можлива", - сказав віце-прем'єр Володимир Гройсман. Якщо Блок Порошенко отримає пряме більшість, Гройсман може очолити наступний уряд. Якщо ні, Порошенко, швидше за все, сформує коаліцію з нинішнім прем'єром Арсенієм Яценюком.

Видання пише, що в Україні зараз, як і завжди, відбувається зовсім інше, що могло б здатися. Вибори не перебудують систему, де депутати є представниками бізнес-інтересів. У новому парламенті, скоріш за все, будуть домінувати старі особи, які мають нові маски. Одіозної Партії регіонів немає, але її дух був відновлений в "Сильній Україні" та опозиційному блоці партій. Деякий вплив на формування партійних списків мають олігархи Рінат Ахметов, Сергій Льовочкін і Дмитро Фірташ. Ігор Коломойський, олігарх і губернатор Дніпропетровської області, не має своєї партії, але буде контролювати кількість голосів.

Це все штовхає перше пострадянське покоління до протистояння, молоді люди намагаються потрапити в політику. Вони будуть стикатися з величезними труднощами. Більша частина української економіки страждає від хитромудрих схем для відволікання державних коштів у приватні кишені. Деякі з найбільш обурливих з них були створені колишнім президентом України Віктором Януковичем, деякі такі способи все ще працюють.

Новий політичний клас буде також стикаються з величезним тиском з боку Росії. Успіх українських реформаторів є гіршим кошмаром для Путіна. Він буде робити все, що в його силах, щоб зупинити ідею поширення таких віянь в Росії.

Також видання зазначає, що корупція в Україні є союзником Кремля. Росія посилила тиск, вимагаючи передоплату майбутніх поставок газу, а також погашення старих боргів.

Читайте також: У день виборів в Україні проведуть п'ять екзит-полів

Також Україна перебуває у важкій економічній ситуації і без іноземної допомоги не зможе обійтися. Найбільшою загрозою є не те, що гроші можуть закінчиться, а той, що закінчиться терпіння тих, хто стояв на Майдані.

Десятки тисяч українських солдатів, які зараз перебувають на фронті, не можуть голосувати. Коли все закінчиться, вони прийдуть додому. Якщо вони не побачать жодних змін в країні, вони будуть виходити на вулиці, не з дерев'яними щитами і палицями, як вони зробили рік тому, а з справжньою зброєю. І наступний Майдан буде виглядати як більшовицька революція в жовтні 1917 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі