"Новий закон в дії. USAID зупинив співпрацю з НАПК", – написав Рябошапка на своїй сторінці у Facebook ввечері у вівторок, 28 березня.
Член НАЗК дав зрозуміти, що рішення USAID пов'язане з змінами, внесеними до українського законодавства, які, зокрема, зобов'язують подавати електронні декларації представників антикорупційних недержавних громадських організацій.
На уточнююче запитання члена парламентського комітету з питань запобігання і боротьби з корупцією Ігоря Попова Рябошапка відповів: "Порівняли Україну з РФ".
Напередодні, 27 березня, президент України Петро Порошенко підписав закон, що звільняє військовослужбовців рядового і молодшого командного складу від подачі е-декларацій, яким також водитися обов'язкове декларування для представників антикорупційних громадських організацій.
У той же час, під час зустрічі з громадськими активістами президент ініціював створення спільної робочої групи за участю членів громадських організацій, народних депутатів і представників Адміністрації президента з метою розробки погоджених змін у цей закон в частині, що стосується обов'язку заповнювати електронні декларації представниками громадських організацій.
Нагадаємо, що 23 березня Верховна Рада внесла зміни до ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів.
Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте в ході розгляду у другому читанні до законопроекту були внесені суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували офіційні представники США, ЄС, посли країн "Великої сімки" та міжнародні організації.