У МЗС заявили, що Україна не збирається повністю відмовлятися від "боргу Януковича" перед РФ

Поділитися
У МЗС заявили, що Україна не збирається повністю відмовлятися від Дмитро Кулеба стверджує, що ввівши мораторій на виплату заборгованості перед РФ, Україна не порушила норм міжнародного права © cvk.gov.ua
Рішення про введення безстрокового мораторію на виплати за "боргом Януковича" приймалося з урахуванням його особливої природи, заявив представник МЗС України Дмитро Кулеба.

Накладення Україною безстрокового мораторію на виплату 3 млрд доларів кредитного боргу перед Росією не означає, що українська сторона повністю відмовляється від нього, заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

"Ми не відмовилися від цього боргу: накласти мораторій це одне, а взагалі відмовитися від вирішення цього питання - це зовсім інше", - заявив він в ефірі українського ТБ.

За словами Кулеби, рішення української сторони не порушує норм міжнародного законодавства, оскільки рішення про мораторій було прийнято з урахуванням об'єктивних обставин, а також національних інтересів України та "специфічної природи" кредиту, наданого РФ уряду Януковича.

"Природа боргу досить специфічна – всі ми добре пам'ятаємо, хто і за що ці гроші отримав в кінці 2013 року", - зазначив дипломат, підкресливши, що цей кредит не можна вважати "класичним боргом".

Дипломат також прокоментував численні заяви з приводу необхідності розриву дипломатичних відносин з РФ, заявивши, що питання не стоїть на порядку денному. "Я вважаю, що до цього питання треба підходити раціонально та прагматично. Що називається - тримати цей патрон в кишені, але дипломатичний постріл треба робити вчасно", - резюмував Кулеба.

Як повідомлялося раніше, 4 травня Президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів за кредитом, наданим РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму $ 14,36 млрд і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму $ 12 млрд була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня.

Читайте також: Рада прийняла за основу законопроект про реструктуризацію кредитних боргів підприємств

Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі