У МЗС України відреагували на "Кримську декларацію" США

Поділитися
У МЗС України відреагували на Клімкін не готовий півстоліття чекати деокупації Криму
Україна вдячна США за підтримку в протистоянні російської агресії.

Україна вітає декларацію США невизнання російської анексії Криму, а також висловлює подяку Сполученим Штатам за допомогу в протистоянні російського агресії, заявили в Міністерстві закордонних справ України у зв'язку з публікацією Держдепартаментом "Кримської декларації".

"Україна вітає Кримську декларацію, видану Державним секретарем США Майком Помпео, в якій зазначається невизнання Сполученими Штатами Америки неправомірної спроби Росії анексувати Автономну Республіку Крим", - йдеться в заяві українського зовнішньополітичного відомства, поширеній у середу ввечері, 25 липня.

У МЗС України відзначили послідовну позицію США щодо поваги до державного суверенітету і територіальної цілісності інших держав.

"Ми вітаємо рішучість США у спонуканні РФ поважати міжнародне право і відновити територіальну цілісність України. Ми також глибоко вдячні Сполученим Штатам за практичну допомогу у протидії російській агресії проти України", - відзначили в Міністерстві закордонних справ.

Заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль також констатувала сталість політики США в питанні поваги до суверенітету та територіальної цілісності держав і привела в приклад декларацію Веллеса 1940 року про невизнання радянської окупації Литви, Латвії та Естонії. США не визнавали країни Балтії частиною СРСР аж до його розпаду і відновлення незалежності цих держав.

"Так само як і в декларації Веллеса 1940 року, Сполучені Штати послідовно підтримують основоположний принцип міжнародного права ex injuria jus non oritur. Неправомірні дії не можуть бути основою прав для правопорушника", - написала Зеркаль на своїй сторінці в Facebook.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вказав на необхідність посилення міжнародного тиску на Росію, а також заявив про неготовність десятиліттями чекати відновлення українського суверенітету в Криму.

"Після цієї декларації США повинні зміцнити зусилля і тиснути на Росію. Про "балтійський сценарій", який тривав півстоліття, не маємо думати, цього не можна допустити. Хочу побачити Крим під українським прапором. Дуже!", - написав очільник МЗС України на своїй сторінці у Twitter.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі