У МЗС України звернулись до BBC через «російські міста» у Криму

Поділитися
У МЗС України звернулись до BBC через «російські міста» у Криму
Журналістів просять коректно називати окуповані українські території.

Міністерство закордонних справ України нагадало іноземним журналістам, як правильно писати про тимчасово окуповані Росією українські території.

Необхідність виникла після того, як російська служба BBC опублікувала на сторінці в Facebook інфографіку щодо протестів на підтримку опозиціонера Алєксєя Навального. У список російських міст потрапили Севастополь і Сімферополь.

«Російська служба BBC, не просувайте неправдиві російські наративи. Севастополь і Сімферополь ніколи не були містами Росії. Крим не анексований, а окупований. Міжнародне право має значення. Крим це Україна», - написав у Twitter речник МЗС України Олег Ніколенко.

На допис агентства звернув увагу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Коли це Севастополь і Сімферополь стали російськими містами, як це показано на вашій карті? Нехай нікого не вводить в оману посилання під зображенням карти: «Росія анексувала Крим і Севастополь в 2014 році. (...) 99, 99% читачів читають заголовок до матеріалу, а там чітко написано «Мітинги на підтримку Алєксєя Навального в Росії 23 січня 2021 року», - написав у коментарі під дописом Чубаров.

Голова Меджлісу нагадав, що згідно з документами ООН та інших міжнародних організацій, Росія окупувала Крим і здійснює спроби анексії півострова. «BBC хоче допомогти Росії анексувати Крим?», - уточнив він.

Детальна карта того, в яких містах в Росії і в світі пройшли акції протесту на підтримку опозиціонера Олексія Навального (натисніть на картинку, щоб подивитися повністю).

Опубліковано BBC News Russian Субота, 23 січня 2021 р

Нагадаємо, 23 січня в Росії і за її межами відбулися численні акції протесту проти арешту опозиційного політика Алєксєя Навального.

Силовики намагалися жорстко придушувати активність протестувальників, на акціях затримали майже 3,5 тисячі осіб, включно з дружиною Навального Юлію і журналістами, які висвітлюють їх. Однак опозиція має намір провести нові акції протесту в наступні вихідні

Країни Європи і США засудили жорстокість силовиків щодо протестувальників, нагадали росіянам про права людини, а керівництву країни - про зобов'язання щодо їх дотримання. Литва, Латвія і Естонія ініціюють нові санкції щодо російських чиновників.

Опозиціонера затримали в аеропорту Шереметьєво 17 січня, одразу після повернення з Німеччини, де він лікувався від отруєння «Новічком». Наступного дня Навального заарештували на місяць, засідання суду організували просто в поліцейській дільниці.

Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся до Росії? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі