Міністерство закордонних справ України нагадало іноземним журналістам, як правильно писати про тимчасово окуповані Росією українські території.
Необхідність виникла після того, як російська служба BBC опублікувала на сторінці в Facebook інфографіку щодо протестів на підтримку опозиціонера Алєксєя Навального. У список російських міст потрапили Севастополь і Сімферополь.
«Російська служба BBC, не просувайте неправдиві російські наративи. Севастополь і Сімферополь ніколи не були містами Росії. Крим не анексований, а окупований. Міжнародне право має значення. Крим це Україна», - написав у Twitter речник МЗС України Олег Ніколенко.
. @bbcrussian, do not promote Russian false narratives. Sevastopol and Simferopol have never been Russian cities. #Crimea is not annexed but occupied. International law matters. #CrimeaIsUkraine #Navalny pic.twitter.com/VhZk22xUmr
- Oleg Nikolenko (@OlegNikolenko_) January 24, 2021
На допис агентства звернув увагу голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.
«Коли це Севастополь і Сімферополь стали російськими містами, як це показано на вашій карті? Нехай нікого не вводить в оману посилання під зображенням карти: «Росія анексувала Крим і Севастополь в 2014 році. (...) 99, 99% читачів читають заголовок до матеріалу, а там чітко написано «Мітинги на підтримку Алєксєя Навального в Росії 23 січня 2021 року», - написав у коментарі під дописом Чубаров.
Голова Меджлісу нагадав, що згідно з документами ООН та інших міжнародних організацій, Росія окупувала Крим і здійснює спроби анексії півострова. «BBC хоче допомогти Росії анексувати Крим?», - уточнив він.
Детальна карта того, в яких містах в Росії і в світі пройшли акції протесту на підтримку опозиціонера Олексія Навального (натисніть на картинку, щоб подивитися повністю).
Опубліковано BBC News Russian Субота, 23 січня 2021 р
Нагадаємо, 23 січня в Росії і за її межами відбулися численні акції протесту проти арешту опозиційного політика Алєксєя Навального.
Силовики намагалися жорстко придушувати активність протестувальників, на акціях затримали майже 3,5 тисячі осіб, включно з дружиною Навального Юлію і журналістами, які висвітлюють їх. Однак опозиція має намір провести нові акції протесту в наступні вихідні
Країни Європи і США засудили жорстокість силовиків щодо протестувальників, нагадали росіянам про права людини, а керівництву країни - про зобов'язання щодо їх дотримання. Литва, Латвія і Естонія ініціюють нові санкції щодо російських чиновників.
Опозиціонера затримали в аеропорту Шереметьєво 17 січня, одразу після повернення з Німеччини, де він лікувався від отруєння «Новічком». Наступного дня Навального заарештували на місяць, засідання суду організували просто в поліцейській дільниці.
Чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся до Росії? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» у ZN.UA.