На тлі посилення російської загрози Україна отримала сигнал солідарності від міжнародних партнерів, заявив офіційний представник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.
«Все більше країн рішуче заявляють про підтримку територіальної цілісності і суверенітету України на тлі ескалації Росією безпекової ситуації», - написав речник МЗС у Facebook у неділю, 11 квітня.
Він уточнив, що міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на 11 днів провів 16 телефонних розмов з кервниками МЗС Великої Британії, Грузії, Греції, Латвії, Естонії, Греції, Канади, Молдови, Німеччини, Нідерландів, Данії, Словаччини, Франції, Швеції, державним секретарем США, головою дипломатії ЄС і генсеком ОБСЄ.
Про підтримку України публічної заявили керівники зовнішньополітичних відомств Литви, Болгарії, Чехії та Польщі.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зідзвонився з президентом Володимиром Зеленським та запевнив його, що Альянс вірний партнерству і підтримує Україну. Про солідарність з Україною говорив також президент Туреччини Реджеп Ердоган під час зустрічі із Зеленським в Анкарі.
Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.
Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.
Європейське командування Армії США привело війська в бойову готовність, посли держав НАТО провели надзвичайну сесію.
Офіційні спікери РФ почали погрожувати Україні «незворотними наслідками» і «початком кінця». Україна провела консультації зі США, Францією, Німеччиною, Туреччиною, Грецією та іншим країнами. Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель у ході розмови з президентом Росії Володимиром Путіним закликала його до деескалації, але в Кремлі про це промовчали.
9 квітня відбулась серія телефонних розмов між держсекретарем США і керівниками МЗС України, Німеччини та Франції. Ентоні Блінкен закликав Німеччину і Францію активніше підтримувати Україну.