У МЗС розповіли, навіщо бойовикам карантинні обмеження

Поділитися
У МЗС розповіли, навіщо бойовикам карантинні обмеження Україна, Німеччина, Франція та ЄС виступили із закликом до Росії
Україна закликає Росію припинити обстріли в Донбасі та пустити спостерігачів на окуповану територію.

Міністерство закордонних справ України закликає Росію припинити блокувати доступ спостерігачів і представників гуманітарних місій на окуповані території Донецької та Луганської областей.

"Активність російських окупаційних сил в Донбасі свідчить про те, що глобальну загрозу коронавірусу вони сприймають як сприятливий час для ескалації", - йдеться у повідомленні МЗС у Facebook.

Із 21 березня проросійські бойовики не пускають далі своїх "блокпостів" спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, представників місій ООН та Міжнародного комітету Червоного Хреста. Занепокоєння ситуацією висловили Європейський Союз, Німеччина і Франція.

"РФ повинна забезпечити повний і безперешкодний доступ до тимчасово окупованих територій України, у тому числі до ділянки українсько-російського державного кордону", - наголосили у дипвідомстві.

У міністерстві також закликали РФ забезпечити дотримання режиму припинення вогню в Донбасі та право на життя та доступ до медичного забезпечення незаконно утримуваних українців.

"Разом з нашими партнерами по Нормандському формату - ФРН та Францією - ми закликаємо РФ забезпечити стале припинення вогню в Донбасі… Та безпечний доступ представників моніторингових місій та Міжнародного комітету Червоного Хреста, а також українських лікарів до населення тимчасово окупованих територій", - наголошують дипломати.

Цей крок є не лише необхідною передумовою для прогресу на інших напрямках мирного процесу, але й як важливим елементом глобальних зусиль з протидії поширенню коронавірусу COVID-19, наголосили у МЗС.

"Замість показних і розрахованих на відбілювання власної репутації дій, Росія мала б здійснити крок, здатний по-справжньому допомогти міжнародній боротьбі зі смертельним вірусом, - припинити агресію проти України", - підсумовується у заяві.

25 березня Європейський Союз виступив із заявою, в якій засудив рішення бойовиків не пускати на окуповану територію спостерігачів і представників гуманітарних організацій та місій. 31 березня зі спільною заявою виступили Німеччині та Франція.

Окупанти тривалий час замовчували та продовжують замовчувати інформацію щодо ситуації із коронавірусом в ОРДЛО, списуючи смерті від пневмонії, яку може викликати COVID-19, на "свинячий грип".

30 березня в ОРЛО "офіційно визнали" перший випадок захворювання на коронавірус, за даними МВС України, в ОРДО у самій лише окупованій Горлівці таких хворих 12, втім, "офіційно" - лише один у Макіївці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі