"Міжнародний судовий механізм набагато складніший, ніж національний, коли ви фіксуєте факт порушення, після чого подаєте позовну заяву. У міжнародному праві існує велика кількість всіляких дій, які необхідно виконати до того, як справа дійде до суду", - зазначила Зеркаль.
В якості прикладу Зеркаль призвела досвід Грузії, яка звернулася до МС ООН з позовом проти Росії в рамках Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Суд відмовив грузинам тільки на тій підставі, що вони не повною мірою виконали всю необхідну попередню, досудову, частину і доклали недостатньо зусиль для того, щоб вирішити суперечку мирним шляхом.
"Грузія повинна була провести переговори з Росією по всім статтям конвенції, які, на її думку, росіяни порушують. Грузини ж просто поставили суд до відома, що РФ порушує її положення. Ми як по підручнику проходимо весь шлях мирного врегулювання. Останні півтора року ми займалися тим, що проводили з росіянами консультації щодо застосування і тлумачення конвенцій", - зазначила вона.
Повну версію інтерв'ю з Оленою Зеркаль читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Які позови проти Росії подасть Україна?"