Заступник голови Міністерства закордонних справ Російської Федерації Олександр Грушко повідомив на полях Мюнхенської конференції про те, що рішення про проведення нового саміту в нормандському форматі буде прийнято виходячи з прогресу у виконанні поточних домовленостей, передає РБК-Україна.
"Це стосується розведення сил, припинення вогню, розмінування, обміну полоненими, впровадження формули Штайнмайера в (українське, - ред.) законодавство і деяких інших речей", - сказав Грушко, зазначивши, що зустріч повинна підвести підсумок домовленостей попереднього нормандського формату.
За словами Грушко, головною умовою для проведення нового саміту є "переміщення по комплексу домовленостей - як на треку безпеки, так і на політичному треку".
"Одночасний рух по цих треках - стрижень тієї філософії, яка була закладена в мінські домовленості", - зазначив заступник глави МЗС РФ.
Він переконаний, що відсутність будь-якої готовності Києва до нормального діалогу з Донецьком і Луганськом - головна перешкода на шляху реалізації мінських угод.
Нагадаємо, 9 грудня 2019 року у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі. Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на квітень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.
Докладніше про результати переговорів у нормандському форматі в Парижі та їхній вплив на Україну читайте матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг".