У МЗС Польщі вважають, що рішення України ставлять під сумнів стратегічне партнерство

Поділитися
У МЗС Польщі вважають, що рішення України ставлять під сумнів стратегічне партнерство Польський уряд представив у Сеймі інформацію про актуальні відносини Польщі з Україною © Википедия
З боку України також не вистачає рішень, які б сприяли історичному діалогу з Польщею, заявив Бартош Ціхоцький.

Рішення, які сьогодні приймає український уряд, ставлять під сумнів стратегічне партнерство між Україною і Польщею, заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Бартош Ціхоцький у Сеймі, повідомляє агентство PAP.

У четвер, 9 листопада, польський уряд представив у Сеймі інформацію про актуальні відносини Польщі з найближчими сусідами, в тому числі і з Україною.

"Україна приймає сьогодні рішення, які ставлять під сумнів заяви про стратегічне партнерство", - сказав Ціхоцький під час свого виступу.

Він також додав, що з боку України не вистачає рішень, які б сприяли історичному діалогу з Польщею.

На думку заступника міністра, польський уряд має реагувати на ситуацію, коли "рішення польських партнерів і навіть союзників, суперечать відносинам союзників, партнерів або сусідів".

В якості прикладу він назвав "незрозуміле, скандальне рішення українських державних службовців заборонити пошук та ексгумацію останків польських жертв військових конфліктів в Україні".

Крім того, Ціхоцький заявив про стурбованість заявами голови Українського інституту національної пам'яті Володимира В'ятровича, який "в публічних заявах визнає цвинтар у Биківні незаконним".

"Ми підтримуємо конструктивний контакт на різних рівнях, включаючи найвищий, президентський, де намагаємося ці питання прояснити", - зазначив він.

Нагадаємо, що у зв'язку з гучними заявами з боку польських чиновників на адресу України президент Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання консультаційного комітету президентів України і Польщі.

7 листопада президент Польщі Анджей Дуда закликав президента Петра Порошенка і прем'єр-міністра Володимира Гройсмана не призначати на високі посади осіб з антипольськими поглядами. Як зазначив Дуда, "те, що є такі люди, - а все ж, ми знаємо, що такі існують - це дуже недобрий знак з української сторони по відношенню до нас".

Як повідомлялося раніше, міністр закордонних справ Республіки Польща Вітольд Ващиковський зробив гучну заяву, в якій зазначив, що його країна має намір запустити процедури, покликані обмежити можливості в'їзду в країну українців, які демонструють "антипольські погляди". "Люди, які демонстративно надягають мундири СС "Галичина", до Польщі не приїдуть", - додав глава польського зовнішньополітичного відомства.

Ця скандальна заява глави зовнішньополітичного відомства сусідньої держави (який раніше зазначав, що Польща накладе вето на потенційний вступ України в Євросоюз, якщо не будуть вирішені історичні питання та питання прав меншин) викликала великий резонанс у нашій країні.

В інтерв'ю DT.UA директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович виклав своє бачення ситуації в українсько-польському діалозі з важких питань минулого.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі