У МЗС Польщі назвали окупований Крим "зоною беззаконня" у центрі Європи

Поділитися
У МЗС Польщі назвали окупований Крим Польща закликала Росію припинити окупацію Криму © dimaberkut / Depositphotos
Варшава не визнає анексію півострова та поважає територіальну цілісність і державний суверенітет України.

Польща поважає територіальну цілісність і державний суверенітет України у міжнародно визнаних кордонах, сказано в заяві Міністерства закордонних справ Польщі, приуроченій до третьої річниці анексії Криму Росією.

"Три роки тому російські збройні сили почали захоплення Криму. Незаконний "референдум" проходив під гарматами і 18 березня було оголошено, що Крим став частиною Російської Федерації. Польща не визнає так звану анексію Криму і непохитно підтримує територіальну цілісність України в межах її кордонів, визнаних міжнародним правом", – йдеться в документі.

Зовнішньополітичне відомство Польщі засудило порушення прав людини, релігійну та расову дискримінацію в анексованому Криму й закликало Кремль припинити окупацію півострова.

"До тих пір ми виступаємо за збереження санкцій з боку Європейського Союзу, США, Канади та інших країн щодо Росії у відповідь на її незаконні дії. Відновлення засад, що лежать в основі співробітництва і безпеки в Європі, має бути пріоритетом для всього євроатлантичного співтовариства", – підкреслили в МЗС Польщі.

У Варшаві також висловили стурбованість у зв'язку з повзучою мілітаризацією півострова, назвавши її прямою загрозою для країн Чорноморського регіону і сприятливою умовою для дестабілізації всієї території Східної та Південної Європи.

"Відсутність можливості у структур ООН, ОБСЄ і Ради Європи працювати в Криму призвело до створення "неформальної зони беззаконня" в самому серці Європи", – підсумували в МЗС Польщі.

Раніше президент Литви Даля Грібаускайте у третю річницю незаконної анексії Росією українського Криму в черговий раз підтримала територіальну цілісність України.

На підтримку суверенітету і територіальної цілісності України також висловилися Державний департамент США, МЗС Фінляндії, Чехії, Грузії, Канади та інших країн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі