У МЗС поділилися здобутками України на африканському напрямку

Поділитися
У МЗС поділилися здобутками України на африканському напрямку
Також у дипвідомстві повідомили про плани на наступний рік.

Зараз на часі розширення дипломатичної присутності України на африканському континенті до рівня, який дозволить безперебійно та ефективно взаємодіяти з африканськими столицями, повідомили в українському МЗС. У дипломатичному відомстві також розповіли про здобутки України на африканському напрямку протягом минулого року.

«З лютого 2022 року відбулися 18 розмов президента України з африканськими лідерами, 9 з яких – вперше в історії двосторонніх відносин (Гана, Гвінея-Бісау, ДРК, Замбія, Кот-д’Івуар, Малаві, Мозамбік, Нігер, Ботсвана). У жовтні Україну відвідав президент Гвінеї-Бісау та чинний голова Економічного співтовариства країн Західної Африки Умаро Ембало. Це стало першим офіційним візитом в Україну лідера держави Підсахарської Африки з 2004 року», – йдеться у заяві МЗС.  

Своєю чергою міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів 35 змістовних телефонних розмов та зустрічей з африканськими колегами. У жовтні минулого року відбулося перше в історії української дипломатії африканське турне міністра закордонних справ України. Зокрема, Кулеба відвідав Сенегал, Кот-д’Івуар, Гану та Кенію. 

«Спеціальний представник України з країн Близького Сходу та Африки Максим Субх, призначений в липні 2022 року, додатково відвідав 5 африканських країн. В ході турне досягнуті важливі домовленості, передусім у сфері економіки та освіти. До числа здобутків української політики в Африці варто віднести консолідацію підтримки африканських країн на рівні Генеральної Асамблеї ООН. Зокрема, жодна держава Африки не проголосувала проти резолюції ГА ООН «Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН» від 12 жовтня 2022 року», – додали МЗС.

Крім того, розширилася й географія учасників саміту Кримської платформи, посилилася міжпарламентська взаємодія, заходи з протидії російським пропагандистським наративам тощо. 

«Шляхом надання гуманітарної допомоги країнам Африки, що страждають від голоду, а також завдяки гуманітарній ініціативі президента України Grain from Ukraine наша держава засвідчила свій статус надійного гаранта продовольчої безпеки в регіоні. Україні потрібна подальша консолідація і нарощування міжнародної підтримки у протидії російській агресії, задля реалізації Формули миру, налагодження і підтримки стійких економічних зв’язків з країнами Глобального Півдня», – зазначили у дипвідомстві.

У МЗС повідомили, що в країнах Африки заплановано відкриття низки нових посольств. Крім того, на 2023 рік заплановано:

  • збільшення обсягів українського експорту товарів і послуг;
  • здійснення спільних українсько-африканських проєктів у сферах торговельно-економічного, інвестиційного, науково-технічного співробітництва та виробничої кооперації.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна планує запустити роботу десяти нових посольств у африканських державах, а також створити Українське агентство міжнародної допомоги, що підтримуватиме стійкість інших країн та сприятиме партнерству. За його словами, Київ також розробив концепцію торговельного дому «Україна-Африка», представництва якого відкриють у найбільш перспективних державах континенту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі