У МЗС оцінили ймовірну загрозу вторгнення Росії з Криму

Поділитися
У МЗС оцінили ймовірну загрозу вторгнення Росії з Криму
Джапарова наголосила, що Росія в принципі вже перетнула червоні лінії

Росія не просто так вкладає мільярди рублів в мілітаризацію окупованого Криму, а її військова присутність на півострові загрожує не тільки країнам Азово-Чорноморського басейну, а й Середземномор'я.

Про це перший заступник міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла в інтерв'ю «ТСН», відповідаючи на питання, чи існує загроза вторгнення Росії з Криму.

Вона наголосила, що Росія в принципі вже перетнула ці червоні лінії, окупувавши 7% нашої території.

«А питати, чи є загроза з боку Росії, в тому числі з точки зору мілітаризованого півострова? Напевно, відповідь на поверхні і очевидний. Дійсно, не просто так Росія вкладає мільярди в розвиток інфраструктури, в оновлення своїх військових компонентів і частин в окупованому Криму в різних її сегментах: море, суша, повітря», - сказала Джапарова.

Заступник міністра додала, що Росія продовжує здійснювати заміщення населення в Криму і скоює злочини проти громадян України.

Генеральна Асамблея ООН на засіданні в понеділок, 7 грудня, прийняла запропоновану Україною резолюцію про проблему мілітаризації Криму і акваторій Азовського і Чорного морів.

На підтримку документа проголосували 63 країни, ще 17 держав виступили проти, 62 утрималися. Деякі країни, в тому числі Азербайджан, Ліван, ОАЕ і Узбекистан, що не позначили свою позицію. Серед тих, хто проголосував проти, крім Росії, були Білорусь, Вірменія, Китай, Сербія, Киргизстан, Іран, КНДР і Венесуела.

Нагадаємо, у вересні президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь в створенні міжнародної платформи по деокупацію Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.

Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.

Про свою підтримку концепції Кримської платформи вже заявили посли США, Великобританії, Туреччини та інших країн. Перший саміт Кримської платформи пройде в травні наступного року в Києві.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі