У МЗС описали механізм призупинення безвізового режиму, що розглядають у ЄС

Поділитися
У МЗС описали механізм призупинення безвізового режиму, що розглядають у ЄС У МЗС розповіли про можливий механізм призупинення безвізового режиму © Андрій Товстиженко, DT.UA
Якщо механізм призупинення безвізового режиму буде узгоджено на наступному тижні, українське питання внесуть до порядку денного ЄП на листопад, заявила заступник міністра.

Рада Європи, Єврокомісія та Європарламент зараз розглядають механізм призупинення безвізового режиму, запропонований Словаччиною, прийняття якого може розблокувати остаточне рішення про скасування віз для України, заявила заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль.

"Остання пропозиція Словаччини по механізму призупинення безвізового режиму полягає в тому, що в разі досягнення певних тригерів (умов - ред.), що стосуються нелегальної міграції або аплікації (подачі заявок. - Ред.) на отримання статусу біженця, можливе введення візового режиму строком на рік за угодою між країною та Європейською комісією. Після цього Єврокомісія разом з країною звертається до країни походження нелегальних мігрантів з пропозицією вжити необхідних заходів щодо припинення нелегальної міграції", – цитує слова міністра "Укрінформ".

Зеркаль розповіла, що згідно запропонованому варіанту, якщо протягом року ситуація з потоком нелегальних мігрантів не змінюється, то залишається ще півроку на продовження переговорів про безвізовий режим між Єврокомісією і країною-джерелом нелегальних мігрантів. Після цього, рішення буде приймати вже Європарламент.

"Саме в питанні, хто і на якому етапі приймає рішення, зараз і йде дискусія між Європарламентом і країнами-членами - хто головний в якому процесі", - зазначила вона.

За словами Зеркаль, в ЄС також обговорюють питання про те, чи буде застосовуватися візовий режим для всіх або лише для окремих категорій громадян, а також про те, як визначити дані категорії.

За її словами, якщо механізм призупинення вдасться узгодити на наступному тижні, то питання скасування віз для України буде внесено до порядку денного на листопад.

"Цим займаються Єврокомісія, Європарламент та Рада ЄС у своїй дискусії щодо механізму призупинення безвізового режиму. Якщо на наступному тижні вони домовляться і остаточно ухвалять рішення, в якому вигляді це буде прийнято, вони поставлять українське питання до порядку денного на листопад - про це є домовленість між Радою Європи, Європарламентом і Єврокомісією", - уклала вона.

Раніше повідомлялося, що питання надання Україні безвізового режиму не включене до порядку денного сесії Європейського Парламенту, яка пройде 21-24 листопада. Олена Зеркаль, у зв'язку з цим, заявляла, що Європейський парламент може включити питання про безвізовий режим для України до свого порядку денного після 7 листопада.

Читайте також: В Європарламенті є більшість для надання безвізового режиму для українців - Шульц

Європейський союз відклав розгляд питання лібералізації візового режиму для України у зв'язку з внутрішньою дискусією в ЄС з приводу повноважень реагування на міграційний криза.

Разом з тим президент України Петро Порошенко заявив, що Євросоюз повинен завершити всі внутрішні процедури для надання Україні безвізового режиму до 24 листопада. Дану інформацію підтвердила євродепутат, доповідач по Україні Марія Габріель, яка вказала, що Європарламент повинен розглянути питання скасування віз для України до саміту Україна-ЄС, запланованого на цей день.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі