За словами речника Міністерства закордонних справ Німеччини Мартіна Шефера, співробітники посольства намагалися зупинити Гончаренка, але їм це не вдалося, так як депутат заявляв про свою недоторканність.
Шефер назвав дії політика "абсолютно неприйнятною поведінкою".
Поведінку Гончаренка також засудив його однопартієць, народний депутат України Сергій Лещенко.
"Не знаю, чи це вандалізм, чи дебілізм", - написав на своїй сторінці в Facebook Лещенко.
Він також нагадав, що ця секція є справжнім фрагментом Берлінської стіни, який знаходився на лінії розмежування між Східним та Західним Берліном на Постдамській площі. Пізніше його подарували Києву.
"Таким чином депутат провокує погіршення відносин України з ключовим партнером у Європі. В якості міри впливу пропоную фракції виключити даного депутата з делегації України в ПАРЄ", - підкреслив він.
Лещенко також зазначив, що без реакції "Блоку Петра Порошенка" вчинок Гончаренка залишати неможна, бо це може призвести до погіршення дипломатичних відносин між Україною та Німеччиною.
Сам депутат не вважає свої дії біля посольства Німеччини вандалізмом.
"Коли я чую про якийсь акт вандалізму або пошкодження – це смішно. Берлінська стіна для того і існує, щоб писати на ній графіті. Ви можете поїхати в Берлін, де вона вся розписана знизу доверху. Це місце для політичного плаката", - повідомив він виданню "Українська правда".
Політик також подякував канцлеру ФРН Ангелі Меркель за офіційну позицію та підтримку України.
Нагадаємо, Олексій Гончаренко провів свою "акцію протесту" у середу, 8 лютого. Він похвалився своїми діями на сторінці у Facebook, а також журналістам телеканалу "112 Україна".
У посольстві ФРН в Києві дії народного депутата засудили та нагадали про те, що вони порушують Віденську конвенцію про дипломатичні відносини.