Про це, як повідомляє Financial Times, сказав голова місії МВФ Рон ван Руден після візиту в Київ. Він вказав, на "хороший прогрес", який був досягнутий Україною, але підкреслив, що ще багато чого потрібно зробити, зокрема затвердити фінансово стійкий бюджет на 2017 рік і добитися більш конкретних результатів у боротьбі з корупцією.
"Після тяжкого періоду українська економіка демонструє бажані ознаки відновлення. Рішучі політичні дії впродовж останніх двох років призвели до різкого скорочення зовнішніх і внутрішніх дисбалансів. Інфляція була приборкана, резерви центрального банку суттєво зросли, а економічне зростання склало 1,5% в 2016 році, і очікується, що воно складе 2,5% в 2017-му. Але ВВП на душу населення в Україні досі надто низький і становить лише 20% від середнього у ЄС. Це другий найнижчий показник в Центральній і Східній Європі. Більш швидке, стійке і всеосяжне зростання потрібне для того, щоб стандарти життя покращилися", - сказав Руден.
Він додав, що перетворити нинішню стабілізацію в суттєве економічне зростання буде нелегким завданням для України. Тому українським урядовцям потрібно лишатися на шляху реформ і "протистояти тиску популізму, щоб подолати опір корисливих інтересів".
Нагадаємо, що місія МВФ відмовила Україні в черговому транші кредиту. У МВФ підкреслили, що економічна політика влади України повинна продовжувати фокусуватися на наступних моментах: прискорення реформи великого і неефективного сектора держпідприємств, поліпшення бізнес-середовища та боротьбі з корупцією; забезпечення балансу росту зарплат і продуктивності праці; стримана грошово-кредитна політика для зниження рівня інфляції і відновлення резервів в рамках гнучкого режиму валютного курсу; відновлення фінансової системи і пожвавлення банківського кредитування.
Відкрита в березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом близько 17 млрд доларів спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми та виділення траншів. У 2015 рік Україна отримала лише два транші – 5 млрд доларів в березні і 1,7 млрд доларів – в серпні 2015 року. У вересні 2016 року МВФ виділив Україні третій транш – на 1 млрд доларів.